Ужгородка

Новини Закарпаття

Чому кожен третій не склав ЗНО з математики: реакція абітурієнтів і вчителів

2020 та 2021 були оголошені роками математики. Однак цього року кожен третій випускник не склав Зовнішнє незалежне оцінювання з цього предмету. При тому, що пороговий бал був визначений в 10 із 67 можливих. 

Про це повідомляє телеканал НАШ. 

За словами випускників шкіл, таким невтішним результатам могло посприяти дистанційне навчання через пандемію коронавірусу. 

“На дистанційному навчанні дам давалося по 40 хвилин у Zoom. Поки всі учні приєднаються, поки вчитель зробить свої справи, в нас залишалося набагато менше часу. Також не всі могли перепитати вчителя щодо завдань”, – розповіла абітурієнтка Даяна. 

Першопричиною погано складеного ЗНО з математики, як наголошують спеціалісти, є функціональна неграмотність випускників, тобто банальне нерозуміння прочитаного тексту. 

“Основні проблеми в нас заховані в системі освіти. Тут можна звинувачувати і дітей, і дистанційне навчання, і вчителів, і школи. Я думаю, тут варто просто капнути трошечки глибше, змінити підхід до вивчення математики. В школах звичайного рівня вона викладається на якомусь плаваючому рівні. Відповідно, ми маємо таку статистику, що діти обирають більше гуманітарний напрямок, ніж математику”, – наголосив вчитель математики Станіслав Гавриш. 

Як наголосили в УЦОЯО, випускники не змогли вирішити завдання навіть із програми середніх класів. 

Водночас міністр освіти і науки Сергій Шкарлет зазначив, що цього року суттєво вища англійська мова. 

“Коли сьогодні розписують той хайп, що наче дистанційка вплинула, подивіться в пресі: найбільше запитань виникали, які викликали неоднозначні відповіді наших випускників, рівня 7-8 класів. До чого тут дистанційка 11 класу?” – додав міністр. 

Шкарлет додав, що прибирати математику – нерозумний крок. Також він наголосив, що наступного року роль точних та природничих наук буде підвищуватися. 

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору