Ужгородка

Новини Закарпаття

На Миколаївщині відкрили біогазовий завод, що виробляє енергію з агровідходів

На базі тваринницького комплексу на Миколаївщині введено в експлуатацію електростанцію на біогазі на 400 кВт. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на начальника відділу організації виробництва, маркетингу продукції тваринництва племінної справи Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОДА Миколу Бакуна.

«У селі Мостове в Доманівському районі Миколаївщини на базі тваринницького комплексу «СПрАТ Україна» введено в експлуатацію  біогазовий завод на 400 кВт. В якості сировини для генерації енергії використовується коров’ячий гній та силосна кукурудза», — сказав Бакун.

Саме підприємство має 3 тисячі гектарів земельного банку, займається розведенням великої рогатої худоби та птиці, вирощує зернові та технічні культури. За словами Миколи Бакуна для виробництва енергії підприємство використовує в основному власну сировину, але оскільки завод має чималу потужність, то її вже наразі бракує.

Вироблена електрична енергія буде подаватися в загальну електромережу по «зеленому» тарифу, а теплова — використовуватися для сушки твердої фракції органічних добрив перед внесенням на власні поля підприємства.

Більш потужну біогазову установку побудують, на гроші Європейського банку реконструкції і розвитку на підприємстві «Миронівського хлібопродукту» у місті Ладижині Вінницької області.

Для цього ЭБРР надав кредит 25 млн євро українському виробнику курятини. Гроші будуть використані для будівництва та введення в експлуатацію біогазової установки потужністю 10 МВт.

«На цій біогазовій установці використовуватиметься курячий послід та інші сільськогосподарські відходи діяльності «МХП» з виробництва курятини і зернових», — йдеться у повідомленні компанії.

Фінансуванням цього проекту ЄБРР допомагає компанії «МХП» у реалізації її довгострокової стратегії розвитку потужностей «зеленої» енергетики, досягнення енергетичної самодостатності, зменшення впливів на довкілля та підвищення ефективності управління відходами. Очікується, що введення в експлуатацію цієї біогазової установки дозволить «МХП» зменшити викиди парникових газів еквівалентних CO2 обсягом 90 тис. т на рік. Це буде вже друга біогазова установка для «МХП» та найбільший біогазовий об’єкт в Україні станом на цей час.

«Щороку в Україні вивозиться 10 млн тонн відходів, з яких можна виробляти 3,5 млн Гкал тепла та 1,2 млрд кВт-год. електроенергії у рік. Це дозволить заміщувати 700 млн кубометрів газу щорічно», — сказав голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

В Україні наразі для виробництва енергії використовується лише 1,4% всіх відходів.

Схожі статтіПодкованный торговецДержава не контролює половину спиртзаводівМалинова плантація окупиться за 4,5 рокиСлива побила всі рекорди з експорту фруктів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору