Ужгородка

Новини Закарпаття

Рада прийняла законопроект про перезапуск ВККС з пропозиціями Зеленського

Верховна Рада України схвалила президентський законопроект №3711-д про перезапуск Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Документ ухвалили з пропозиціями глави держави.

Рішення було прийнято на засіданні Ради 13 липня. 

“За” проголосували 305 нардепів.

Зазначається, що президент Володимир Зеленський надав до законопроекту шість пропозицій.

Так, тепер ВККСУ може розпочати роботу, якщо до її складу призначено мінімум 11 членів із 16 (так було у проголосованій редакції), однак мінімум шість з них має бути з-поміж суддів чи суддів у відставці.

Водночас з тексту документу виключили можливість конкурсної комісії та її членів залучати до роботи КК експертів і фахівців. Прибрали також положення про право їхнього доступу до всіх документів та інформації, що надається кандидатами. Однак на запит члена комісії до її роботи можуть залучатися помічники та перекладачі.

Змін зазнали і положення про виконання повноважень головою Вищої ради правосуддя у процедурах формування конкурсної комісії – надсилання звернень до суб’єктів формування, підписання рішення про формування першого складу. Такі повноваження надали не тільки голові ВРП, але і виконуючому його обов’язки (у разі відсутності голови, як є станом на зараз).

Як НАШ повідомляв раніше, президент України Володимир Зеленський хоче залучення Сполучених Штатів Америки до переговорного процесу щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору