Ужгородка

Новини Закарпаття

Як книги впливають на людину і що читають українці?

Читання розвиває мозок – ви точно чули цю фразу ще в дитинстві від вчителів у школі чи від батьків, але чи так це? Як впливають книги на людину та що читають українці?

Подробиці дізнавалась НАШа Алла Вишня.

Одну книжку на три місяці читають 70% українців, такі дані дослідницької агенції Info Sapiens. А в Інституті книги кажуть, щоденно читають лише 8% дорослих і 13% дітей.

Коли люди читають, у них задіяні 17 ділянок головного мозку. Схема та сама, що і у спортивному залі – чим більше качаєте прес, тим міцніші м’язи маєте. Тобто чим більше читаєте, тим більше зберігаєте спогадів і покращуєте гостроту пам’яті, адже вам потрібно запам’ятати імена героїв, їхні особливі риси, сюжетну лінію та деталі. Саме тому читання коротких новин в інтернеті і не дає такого ефекту.

Як читання впливає на людину:

  • Розвиває аналітичне мислення;
  • Підвищує рівень емпатії;
  • 6 хв читання знижує стрес на 68%;
  • 20 хв читання перед роботою підвищують концентрацію увагу.

Емоційний досвід отриманий під час читання книжок допомагає і в реальному житті. В університеті штату Огайо з’ясували, що чим більше ми себе ототожнюємо з певним героєм, то і більша ймовірність, що у схожих ситуаціях будемо поводитися так само. А читання детективів допомагає мислити критично, шукати розв’язання проблеми ще на середині сюжету.

65% українців читають паперові видання, а 54% – більше до вподоби електронні книги.  Та й загалом купувати книг стали значно більше. Ще у 2006 році тих, хто придбав бодай одну книгу за три місяці було 42%, ця цифра знизилась до 30% у 2014 році, а той рік зросла до 62%, кажуть в Info Sapiens.

До 2025 року українців, які читають щодня стане ще більше, такі дані Інституту книги. За їхніми прогнозами кількість тих, хто читає регулярно зросте на 5%. Побільшає і тих, хто читає серед молоді та дітей.

Попри такі позитивні цифри, зараз є і невтішні прогнози щодо читання. Кількість бібліотек в Україні щороку скорочується, а відвідують їх усе менше людей. Втім купівельна спроможність українців зросла, то ж, можливо, альтернатива громадській бібліотеці стане сімейна – зібрана самостійно.

  • За показниками телеперегляду за 25 тиждень 2021 року НАШ телеканал входить в ТОП-10 серед загальнонаціональних телеканалів України з такими показниками: Rat – 0,29%, Shr – 2,03% * (ЦА: 18+ (50К +). Аудиторія Києва, також активно дивиться НАШ. Серед всеукраїнських телеканалів, ми на 8 місці з такими даними: Rat – 0,45%, Shr – 3,27% * (ЦА: Київ 18+). * Зазначені в статті результати дослідження ТВ -аудиторія належать ІТК ; дослідник – Nielsen, моніторинг – Комунікаційний Альянс. Дані надані телеканалом “НАШ” за 25 тиждень 2021 Overnight надані за показниками rat%, shr%

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору