Ужгородка

Новини Закарпаття

У МОЗ пояснили, що можна, а чого не варто робити перед COVID-щепленням

Перед вакцинацією проти COVID-19 не потрібно робити обстеження чи здавати аналізи крові. Зокрема, після щеплення можна мочити місце уколу. 

Про це повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров’я. 

Як зазначили у МОЗ, перед COVID-щепленням не забороняється вживати алкогольні напої, адже наразі немає підстав вважати, що алкоголь якось впливає на ефективність щеплення. Водночас великі дози спиртного пригнічують роботу імунної системи, що може послабити імунну відповідь на вакцину. 

Також режим чи склад харчування людини ніяк не повинен бути бар’єром для вакцинації від коронавірусу. Втім, як наголосили у відомстві, у деяких людей “важка” їжа може бути причиною болю у животі, нудоти чи блювання, що призведе до погіршення самопочуття після вакцинації. 

Зокрема, приймати душ, приймати ванни після вакцинації та мочити місце щеплення можна. Головне не терти місце уколу під час та після приймання душу або ванни. 

Крім цього, перед щепленням проти коронавірусу не треба робити обстеження чи здавати аналізи. Але варто зробити ПЛР-тест чи аналіз на антитіла до COVID-19 перед чи після щеплення. 

У МОЗ також не забороняють подорожувати літаком після вакцинації та обмежувати себе у фізичних навантаженнях, якщо після немає щеплення сильної реакції організму.

Як НАШ повідомляв раніше, у Литві знищили близько 5 000 доз вакцин від коронавірусу Moderna, тому що термін придатності цієї партії скінчився.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору