Ужгородка

Новини Закарпаття

ТРЦ на проспекті Леся Курбаса: коли місцева влада зупинить свавілля забудовника?

Забудовникам в столиці мало місця в скверах і на місцях архітектурних пам’яток. Свої чергові “шедеври” містобудування вони тепер зводять на дорогах. У прямому сенсі цього слова.

Торговий центр April Сity вже не раз опинявся в центрі скандалу. По-перше, його будують на місці, а точніше – над кінцевою станцією швидкісного трамвая. Щодня під цією купою бетону будуть проїжджати десятки, сотні тисяч пасажирів. По-друге, і цього виявилося мало – будівельники вирішили вивести кордону ТЦ на проїжджу частину.

Влітку 2020 року кияни забили на сполох: забудовник відняв цілу смугу в автомобілістів і звів там опорні колони.

Відрізок магістральної дороги по проспекту Леся Курбаса знаходиться в завантаженій частині міста, прямо біля в’їзду і виїзду Окружної дороги. Кожен день з передмістя саме цим шляхом до столиці приїжджають тисячі автомобілів. Тут і так нелегко проскочити без пробок, а у відсутності однієї смуги руху – вже поготів.

Масштабне “Велике будівництво”, ініційоване президентом, зводиться до нуля. Всі сили і мільярди вкладень з держбюджету витрачено на будівництво доріг і розвиток інфраструктури даремно. Бо комфортна дорога в три смуги і кінцева трамвая стали справжнім транспортним пеклом. Зараз замість зручного інфраструктурного об’єкта маємо кілометрові черги і затори на одній з основних магістралей, що з’єднують Кільцеву дорогу з центром міста. І все це “завдяки” одному забудовнику.

Захоплення будівельниками дороги минулого року підняв чималу бучу серед місцевих жителів. Масові пости в соціальних мережах з відмітками міських чиновників тоді дали свої плоди: радник мера Максим Бахматов відповів коротко “Тупо шок. З’ясовуємо”. Тоді ж відреагував і сам міський голова Віталій Кличко. Він заявив про те, що комісія встановила порушення меж будівництва та пошкодження проїжджої частини. І пообіцяв: місто зобов’яже забудовника прибрати частину об’єкта, яке виявилося там незаконно.

Та тільки от кінцевий результат не був настільки втішним: замість того, щоб прибрати колону, біля незаконної частини ТЦ з’явилася додаткова брівка і відбійник.

Мабуть, відчувши свою невразливість, забудовник і далі продовжив розширення торгового центру: нові колони з’явилися і з іншої частини будівництва, вкравши смугу з боку Кільцевої на повороті проспекту Леся Курбаса. Це було навесні 2021 року.

Автомобілісти продовжують витрачати свої життя в пробках, будівельники продовжують будувати. І будують уже кілька років. Адекватної реакції місцевої влади на таку самоволку, а вже тим більше якихось дій по ліквідації елементів незаконної споруди, не було до цих пір.

Довідка:

  • Земельна ділянка для зведення цього ТРЦ Київрада виділила ще в 2010 році.
  • Перша черга торгового центру з протилежного боку проспекту Леся Курбаса була введена в експлуатацію в 2014 році.
  • Здача проекту нинішньої забудови, тобто другої черги, запланована на 2023 рік згідно з сайтом ТРЦ. Хоча раніше була інформація про закінчення будівництва ще в 2020-му.
  • Згідно з проектом, після завершення робіт по торговому центру поруч зведуть житловий двадцятиповерховий будинок April Towel. До слова, це теж не радує тутешніх жителів, адже висотка запланована на місці ринку Зодчих. У 2019 році на сайті міської влади кияни зареєстрували петицію із закликом не будувати там житловий будинок.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору