Ужгородка

Новини Закарпаття

Лікар-інфекціоніст: 90% пацієнтів з позитивним ПЛР-тестом мають мутований штам ковіду

У 90% пацієнтів з позитивним ПЛР-тестом на COVID-19 виявляють саме мутований штам коронавірусу, який має більший епідеміологічний потенціал. 

Про це розповів лікар-інфекціоніст Віктор Петров в ефірі телеканалу НАШ. 

“Усі пацієнти, які мають позитивний ПЛР, у 90% випадках – це вже мутований штам. Оскільки мутований штам є більше потужний епідеміологічно, він має більший епідеміологічний потенціал. Він витісняє всі інші віруси, в тому числі COVID, не мутований за середовищем”, – сказав лікар. 

Зокрема, Віктор Петров розповів про клінічну картину під час COVID-штаму “Дельта”, наголосивши, що  респіраторні прояви з’являються тільки на 3-4 день після перших симптомів. 

“Коли ми говоримо про методи діагностики, то, звісно, на Закарпатті немає можливості робити тест на Дельту. Ми маємо тільки можливість відправити в референс-лабораторію. Хоча насправді це не має жодного змісту, бо клінічна картина в пацієнтів дещо інакша. Запідозрити Дельту простіше, тому що гастроінтестинальні прояви, тобто болі в шлунку, діарея, дуже часто не втрачається навіть запахи у людини. Тільки на 3-4 день після цього ми можемо бачити вже респіраторні прояви”, – додав лікар-інфекціоніст. 

Також він додав, що штам “Дельта” частіше виявляють саме у дітей.

  • У серпні НАШ втримав першість серед інформаційних телеканалів України. Телеканал “НАШ” серед інформаційних телеканалів – №1 в містах з населенням у понад 50 тисяч. За результатами телеперегляду, за цільовою аудиторією 18+, 50К + показники наступні: Rat – 0,26%, Shr – 1,79% (ЦА: 18+, 50К +) *. Жителі столиці традиційно вибирають НАШ. У серпні 2021 року високі рейтинги зафіксували телеканал на першій сходинці серед інформаційних мовників в Києві: Rat – 0,27%, Shr – 2,81% (ЦА Київ 18+) *. Традиційно, “НАШ” лідер в рейтингу 18+ Кабель: Rat – 0,44%, Shr – 2,81% (ЦА Кабель 18 +) * Зазначені в статті результати дослідження ТВ-аудиторії відносяться ІТК; дослідник – Nielsen; моніторинг – Комунікаційний Альянс. Дані надані телеканалом “НАШ” за серпень 2021 Overnight надані за показниками rat%, shr%.

 

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору