Ужгородка

Новини Закарпаття

Поліція зареєструвала справу за фактами зловживань на тендерах “Харківобленерго” на 111,6 млн гривень

Харківське районне управління поліції №2 зареєструвало кримінальне провадження за фактами зловживань, допущених менеджментом АТ “Харківобленерго” при проведенні тендерних закупівель з оцінюваним збитком 111,6 млн гривень. Виробництво зареєстровано 30 вересня за ознаками злочинів, передбачених ч. 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб).

Про це повідомили в прес-службі акціонера енергокомпанії – Smart Holding (Cyprus) Ltd, яка виступила ініціатором кримінального провадження, передавши правоохоронним органам відповідні матеріали, що свідчать про грубі порушення закону.

Згідно з повідомленням, Smart Holding (Cyprus) проаналізувала інформацію про результати тендерних торгів “Харківобленерго” за останній рік, зіставивши її з реальними цінами на закуплену продукцію на ринку. Акціонер встановив, що по деяких позиціях ціна закуплених товарів і послуг більш ніж в 2 рази перевищувала ринкову пропозицію.

Як приклад компанія призводить тендер АТ “Харківобленерго” на закупівлю вакуумних вимикачів вартістю 69,22 млн гривень, переможцем якого визнано компанію ТОВ “Компані Плазма”. В результаті аналізу встановлено, тендерні ціни виявилися в 1,4-2,8 рази вище, ніж розцінки дилера офіційного виробника, пропозиція якого були відхилені на тендері. За даними Smart Holding (Cyprus), збитки “Харківобленерго” тільки в рамках цього контракту оцінюються в 34 млн гривень.

Всього компанія виявила 19 епізодів грубих зловживань і нераціонального використання коштів при проведенні тендерних процедур на “Харківобленерго”. Всі вони об’єднані в одне вищезгадане виробництво.

“Ми неодноразово звертали увагу державних органів та громадськості на корупційні схеми на підприємстві, але їх реальні масштаби дійсно вражають. Вся ця інформація отримана з відкритих джерел. Деякі факти вже стали предметом гучних журналістських розслідувань. Це колосальні збитки для держави, яка є мажоритарним акціонером компанії. Тим часом Фонд державного майна, уповноважений представляти його інтереси в органах управління товариством, продовжує наполегливо блокувати створення правомочного незалежного наглядової ради “Харківобленерго”.

Тим самим створюються умови, щоб біля керма компанії залишався менеджмент, який потурає багатомільйонним крадіжам. Створюється враження, що така ситуація влаштовує всіх – і чиновників Фонду, і правоохоронні органи і, зі зрозумілих причин, нинішній менеджмент підприємства”, – заявив директор з ризиків і безпеки Smart Holding Іван Герасимовича.

У зв’язку з виявленими порушеннями, Smart Holding (Cyprus) повторно звернулася до Офісу генерального прокурора з проханням вжити заходів для припинення розкрадання грошових коштів в АТ “Харківобленерго”.

За даними видання “Наші гроші” з початку поточного року “Харківобленерго” закупило за даними системи Prozorro обладнання, матеріали та послуги на суму понад 2,5 млрд гривень. При цьому, виходячи з аналізу тендерних процедур, в більшості випадків ціни закупівель в середньому на 30-40% перевищували ринкові.

4 жовтня поточного року за даними того ж видання, “Харківобленерго” закупило трансформатори на 327,9 млн гривень за ціною в 3 рази перевищує пропозицію ринку.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору