Ужгородка

Новини Закарпаття

Оголосили лауреатів Нобелівської премії миру-2021

Лауреатами Нобелівської премії миру 2021 року стали філіппінсько-американська журналістка Марія Ресса та російський журналіст Дмитро Муратов. 

Про це йдеться на сайті премії. 

Зазначається, що Норвезький Нобелівський комітет прийняв рішення вручити Нобелівську премію миру 2021 року Марії Ресси та Дмитру Муратову за їхні зусилля щодо захисту свободи вираження поглядів, що є передумовою демократії та міцного миру. 

Як наголосили організатори премії, Марія Ресса як журналіст і генеральний директор онлайн-видання Rappler показала себе безстрашною захисницею свободи вираження поглядів.

“Ресса використовує свободу вираження поглядів, щоб викрити зловживання владою, застосування насильства та зростаючий авторитаризм у своїй рідній країні, Філіппінах. У 2012 році вона стала співзасновницею медіакомпанії журналістських розслідувань Rappler”, – заявили у комітеті.

Водночас інший лауреат Премії миру росіянин Дмитро Муратов, як зазначили у Нобелівському комітеті, упродовж десятиліть захищає свободу слова в Росії у дедалі складніших умовах. Він був одним із засновників незалежної “Новой газеты” в 1993 році і послідовно захищає права журналістів. Від часу заснування видання публікувало критичні статті про корупцію, насильство з боку поліції, незаконні арешти, фальсифікацію на виборах та діяльність “фабрик тролів”.

На цю премію претендувало 329 кандидатів, в тому числі 95 організацій.

Як НАШ повідомляв раніше, Нобелівську премію з літератури у 2021 році отримав танзанійський письменник Абдулразак Гурна.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору