Ужгородка

Новини Закарпаття

Рада ухвалила законопроект про медіацію

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект про медіацію (№3504).  Він стосується позасудової процедури врегулювання спорів.

Рішення нардепи прийняли під час пленарного засідання 16 листопада.

Закон визначає правові засади та порядок проведення медіації як позасудової процедури врегулювання спору, принципи медіації, статус медіатора, вимоги до його підготовки та інші питання, пов’язані з цією процедурою.

Дія закону поширюється на суспільні відносини, пов’язані з проведенням медіації з метою запобігання виникненню конфліктів (спорів) у майбутньому. Або врегулювання цивільних, сімейних, трудових, господарських, адміністративних спорів, а також у справах про адміністративні правопорушення і в кримінальних справах для примирення потерпілого з обвинуваченим.

Згідно з документом, медіація може бути проведена до звернення до суду або під час досудового розслідування, судового провадження або при виконанні рішення суду. При цьому медіація не впливає на строки позовної давності

Отримати статус медіатора зможе будь-яка особа, яка має вищу освіту і пройшла базову підготовку у сфері медіації в Україні або за її межами. Підготовка у сфері медіації становитиме не менше 90 годин навчання, у тому числі 45 годин практичного навчання.

Як повідомляв НАШ раніше, понад 21 мільйон щеплень від коронавірусу зроблено в Україні.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору