Ужгородка

Новини Закарпаття

Українські цінні папери обвалилися після спроб Кабміну шантажувати ДПЕК невиплатою “зелених” облігацій

Котирування єврооблігацій українського уряду дешевшають після спроб Кабінету Міністрів затримати виплати за цільовими “зеленими” облігаціями на адресу компанії ДТЕК ВДЕ.

Про це свідчать котирування єврооблігацій, наведені агенцією “Інтерфакс-Україна” за період з 11 по 16 листопада.

У середньому, цінні папери українського уряду за цей період знизилися на 3,7-4%. Найбільше знецінилися довгострокові цінні папери з терміном збагачення 6 років і більше. 3-х та 5-ти літні облігації подешевшали на 2,8-2,9%.

Після скандалу із “зеленими” облігаціями, довгострокові єврооблігації України (11 років) почали торгуватися нижче номіналу, що може свідчити про падіння довіри до дій уряду.

Нагадаємо, 13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед “зеленими” інвесторами із коштів цільових “зелених” єврооблігацій під державні гарантії. 15 листопада виплати отримали всі компанії, окрім однієї компанії – ДТЕК ВДЕ. ДТЕК повідомив західних кредиторів про дискримінаційні дії українського уряду і зажадав провести розслідування махінацій при розподілі коштів єврооблігацій.

Інвестиційна компанія Dragon Capital повідомила, що політична дискримінація окремих компаній при виплаті коштів цільових “зелених” єврооблігацій підриває довіру інвесторів до уряду України та призведе до негативної реакції на боргові зобов’язання українських компаній.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору