Ужгородка

Новини Закарпаття

Bloomberg: Україна не виконала зобов’язань щодо виплат “зелених” єврооблігацій

Українське державне підприємство «Гарантований покупець» затримує виплати із «зелених» єврооблігацій, заблокувавши платіж на адресу компанії ДТЕК.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

«Українська державна компанія «Гарантований покупець» відстрочує погашення дворічної заборгованості перед виробниками сонячної та вітрової енергії. 15 листопада новий директор Вадим Уліда вимагав припинити грошову операцію; 16,27 млрд грн було виплачено виробникам електроенергії та 3 млрд грн повернуто на рахунки Гарантованого покупця», – повідомляє міжнародне агентство.

Зрив платежу за цільовими єврооблігаціями на офіційному рівні пояснюється «перевіркою дій попереднього менеджменту держпідприємства», зазначає агентство.

Нагадаємо, 13 листопада уряд заблокував виплату боргів перед «зеленими» інвесторами із кошти цільових «зелених» єврооблігацій під державні гарантії.

Кошти було виплачено всім юридичним особам за винятком компаній групи ДПЕК, яку керівництво ДП та держбанку в ручному режимі видалили з платіжних доручень.

ДТЕК повідомив західних кредиторів про дискримінаційні дії українського уряду і зажадав провести розслідування махінацій при розподілі коштів єврооблігацій.

Інвестиційна компанія Dragon Capital повідомила, що політична дискримінація окремих компаній при виплаті коштів цільових «зелених» єврооблігацій підриває довіру інвесторів до уряду України та призведе до негативної реакції на боргові зобов’язання українських компаній.

Котирування єврооблігацій українського уряду відреагували обвалом на дії уряду щодо блокування виплат.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору