Ужгородка

Новини Закарпаття

Ухвалили 7 законопроектів, важливих для децентралізації та розвитку громад

Вони надають громадам можливість приєднуватися до вже організованого співробітництва за спрощеною процедурою

Верховна Рада ухвалила 7 важливих законопроєктів для децентралізації та розвитку громад.

№4298 про нові функції місцевих держадміністрацій

Створює правові передумови для функціонування місцевих держадміністрацій префектурного типу; робити законодавство відповідним з сучасними викликами, які постають перед посадовцями обласних та районних держадміністрацій під час виконання конституційних повноважень.

№4664 про розв’язання питань адміністративного-територіального устрою

В рамках Конституції дозволяє впорядковувати основні процедури розв’язання питань адміністративного-територіального устрою; утворення, ліквідація, встановлення і зміна меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів.  

№5742 про співробітництво громад 

Надає громадам можливість приєднуватися до вже організованого співробітництва за спрощеною процедурою. Дозволяє укладати змішаний договір про співробітництво, тобто такий, в якому можуть міститися елементи різних форм співпраці.

№6281 та №6282 про розподіл повноважень

Розмежовують повноважень між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування всіх рівнів. Визначають однакові повноваження для сільських, селищних, міських рад і їх виконавчих органів. Розмежовують повноваження обласних та районних рад.

№4497 про спрощення електронних закупівель для громад 

Пропонує підняти поріг спрощених електронних закупівель з 50 до 200 тис. грн для організації ефективної діяльності органів місцевого самоврядування.

№5002 про реформування бібліотек 

Законопроєкт передбачає, що засновник бібліотеки може створити піклувальну раду. Це дасть змогу громаді впливати на розвиток бібліотеки: формувати стратегію, адвокатувати потреби, залучати додаткові ресурси.      

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Рада ухвалила закон про фонд гарантування кредитів фермерам.

Владислава Михайленко

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору