Ужгородка

Новини Закарпаття

Постковідний синдром можуть мати 5-7%, що перенесли COVID

Постковідний синдром може мати місце у 5-7% осіб, які перенесли COVID, таку думку висловив завідувач кафедри нефрології Національного університету охорони здоров’я України ім. Шупика Дмитро Іванов на прес-конференції в агентстві “Інтерфакс-Україна” у понеділок.

“Коли проаналізували смертність людей від COVID-19 і порівняли, які супутні захворювання вони мали, виявилося, що в основному це п’ять захворювань. Три з них – це захворювання нирок. На першому місці помирають люди, які мають трансплантовану нирку, на другому – ті, хто має ниркову недостатність”, – сказав Іванов.

У свою чергу керівник напрямку реабілітації мережі медичних клінік “Адоніс” Вадим Керестей зазначив, що основні наслідки COVID-19 у пацієнтів виражаються у вигляді задишки, зниження фізичної активності, зменшення толерантності до фізичного навантаження, запаморочення, втрати координації та апатії.

“Всі ці наслідки потребують допомоги фізичного терапевта”, – сказав Керестей.

Доцент кафедри кардіохірургії НУЗУ, лікар-кардіолог вищої категорії Наталія Ященко наголосила на необхідності обов’язкового медогляду після перенесеного СOVID-19.

“Якщо ковід був семитомний, то всі пацієнти повинні як мінімум через два-чотири тижні пройти контроль показників крові, здати загальний аналіз крові, перевірити функцію нирок, печінки, можливо системи коагуляції. Крім того, обов’язково варто зробити електрокардіограму”, – сказала Ященко.

У свою чергу, акушер-гінеколог вищої категорії Володимир Терехов наголосив на необхідності вакцинації від COVID-19.

“Краще передчасно зробити щеплення і бути готовим до потрапляння вірусу в організм. Тому перед вагітністю обов’язково варто вакцинуватися. Потрібно прищепитися настільки раніше, наскільки це можливо”, – сказав Терехов.

Водночас, за словами психолога, психоаналітика Олени Буц, якщо у людини виникають якісь страхи, побоювання після хвороби, то їй необхідна допомога психолога та психоаналітика, оскільки людина входить у стан нервозності, фобії, страху. При цьому вона додала, що наявність якогось психічного захворювання значно погіршує його стан.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору