Ужгородка

Новини Закарпаття

Москва тримає руку на пульсі – Гайдай про ОДКБ в Казахстані

Москва, Пекін та Захід тримають руку на пульсі, але немає підстав вважати, що Казахстан піде за сценарієм України та Грузії.

Так висловився у прямому ефірі на телеканалі НАШ політичний експерт Валентин Гайдай.

“Якщо ми говоримо про ОДКБ, то там поки все відбувається в правовому режимі. Казахстан член ОДКБ, тому він має право відправити запит на допомогу. На сьогодні ці сили, що перекидаються в Казахстан, не будуть застосовуватись проти демонстрантів, хуліганів. Поки що будуть охоронятись стратегічні об’єкти в Казахстані, мабуть, будуть допомагати спецназу. Поки що Москва просто тримає руку на пульсі, також тримає Пекін руку на пульсі і Захід. Тому що говорять, що Казахстан може повернутися в сторону заходу і піти за сценарієм України, Грузії, але я запевняю, що зараз немає підстав так говорити”, – сказав політичний експерт.

Нагадаємо, протести в Казахстані спалахнули 2 січня на тлі підвищення після Нового року ціни на зріджений газ для автомобілів до 100-120 тенге (десь 6,3 грн) за літр. Мітинги з вимогою знизити ціни почалися в кількох населених пунктах на заході Казахстану, в тому числі у місті Жанаозен, де у 2011 році поліція застосувала вогнепальну зброю для розгону акції протесту.

Учасники акцій вимагали зниження вартості газу на АЗС удвічі, а також усунення дефіциту цього палива.

В ніч на 6 січня Рада ОДКБ вирішила направити миротворців до Казахстану.

  • Підвищена увага мешканців столиці України до ефіру НАШ протягом дня забезпечив телеканалу лідерство серед усіх інформаційно-новинних мовників 9 листопада 2021 року. НАШ став найкращим інформаційно-новинним телеканалом дня у Києві, з такими цифрами: rat – 0,71%, shr – 2,11% (ЦА: Київ 18+)*. Традиційно, “НАШ” лідер у рейтингу 18+ Кабель: Rat – 0,84%, Shr – 2,46% (ЦА: Кабель 18+)* * Зазначені у статті результати дослідження ТВ-аудиторії належать ІТК; дослідник – Nielsen; моніторинг – Комунікаційний Альянс. Дані надані телеканалом “НАШ” за 9 листопада 2021 року Overnight надані за показниками rat%, shr%.

Джерело: Наш.live

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору