Курс на Китай: дві пропозиції ЄБА до Експортної стратегії України

Затвердження переліку нових перспективних ринків для української сільгосппродукції та впровадження національного звіту про пов’язані з агровиробництвом викиди парникових газів – дві з головних пропозицій, які внесли експерти ЄБА до Експортної стратегії України.

Про це повідомляє Економічна правда.

Розроблення Експортної стратегії України має важливе значення для сільського господарства, яке є експортно-орієнтованою галуззю. Фахівці Європейської бізнес асоціації взяли участь у національних консультаціях та надали свої пропозиції.

Виконавчий директор комітету олійних та зернових культур ЄБА Ірина Душник виділила дві ключові ініціативи, запропоновані асоціацією у світлі перспективи експорту зернових з України.

 • Налагодження нових ринків збуту, серед яких основним є Китай.
  • Затвердження переліку нових перспективних ринків для української агропродукції, серед яких слід виділити Китай. Аргументи:  це мільярдний ринок споживання, що входить до ТОП-5 основних споживачів української сільгосппродукції (за останні 5 років експорт зернових з України до Китаю збільшився у 20 разів — з $26 млн до $533 млн).
  • Слід розширити перелік культур, що можуть постачатися на китайський ринок. Для цього потрібно підписати міжурядові протоколи між Китаєм та Україною, які визначатимуть вимоги щодо експорту сільгоспкультур.
 • Збільшення обсягу поставок української агропродукції до ЄС.
  • Оскільки в Євросоюзі зростає увага до екологічних аспектів, Україна має впровадити національний звіт про викиди парникових газів, пов’язані з агровиробництвом. Всеукраїнська система моніторингу, звітності та верифікації викидів сприятиме нарощуванню експортних поставок сільгосппродукції до країн Євросоюзу, зокрема для переробки на біопаливо.

  Експерти відзначають, що Україні треба в цьому взяти за приклад шлях конкурентів – Австралії та Канади, які підготували розрахунки викидів парникових газів, і Єврокомісія вже схвалила ці звіти.

  Landlord раніше повідомляв про те, що Україна за перші 9 місяців 2019 року експортувала рекордний обсяг зернових – 39,8 млн тонн, що на 44% більше, ніж за відповідний період 2018-го. Найбільшим споживачем українського зерна залишається Єгипет, на другому місці – Китай.

  Джерело: Landlord

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *