Ужгородка

Новини Закарпаття

Посилення рубля насправді є ознакою слабкості рф – аналітики Reuters

Інструменти, які використовувалися для підтримки рубля, аналітики видання порівнюють із валютою потьомкінського села.

Нещодавнє різке відновлення російського рубля показує економічну слабкість, а не стійкість. Після втрати 45% своєї вартості стосовно долара протягом двох тижнів після нападу рф на Україну, валюта відскочила і зараз торгується трохи нижче свого довоєнного рівня. Про це пише інформаційне агентство Reuters.

Інструменти, які використовувалися для підтримки рубля, аналітики видання порівнюють із валютою потьомкінського села – фальшивими фасадами однойменного князя, котрий намагався обдурити імператрицю катерину II, щоб вона думала, що російські села процвітають.

З 24 лютого, з дня початку російського вторгнення, центральний банк підняв основну процентну ставку з 9,5% до 20%, застосувавши контроль над капіталом більшої частини економіки та змусивши російських експортерів конвертувати свої надходження в іноземній валюті в рублі. Водночас Путін намагається змусити покупців російського газу та нафти платити рублями.

Проте рубль залишається у владі будь-якого західного ембарго на російську нафту і газ. Каральна ставка у 20% ще більше зашкодить економіці, яку Європейський банк реконструкції та розвитку очікує скоротити на 10% цього року лише на основі вже вжитих санкцій. Високі відсоткові ставки стримають інвестиції, торговельні обмеження підвищать ціни на імпорт, і росіяни можуть виявити, що їм мало користі від стабільного рубля в економіці, що швидко закривається.

У виданні попереджають, що санкції триватимуть довше, ніж, очікують аналітики, котрі радіють найменшим ознакам можливого компромісу між Москвою та Києвом. Але навіть якщо їх зняти, рубль впаде в реальності. Однією з причин, чому обмінний курс відновився, є те, що торгівля була особливо слабкою в останні кілька тижнів. Якби відкриття цін спрацювало без обмежень на вільнішому ринку, рубль показав би реальні масштаби економічної ями, в якій опинилася рф.

Нагадаємо, США разом із G7 та Європейським Союзом запроваджують нові санкції найбільших банків рф — Альфа банку та Сбєрбанку. Крім того, санкції також забороняють всі нові інвестиції в рф.

Раніше Landlord повідомляв, що інфляція в росії може перевищити 20% вже 2022 року

Також стало відомо, що рф планує заборонити продавати зерно “недружнім країнам”, про це заявив Дмитро Медведев, заступник голови Ради Безпеки рф.

Анна Лиса

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору