Collins назвав головне слово 2019 року

Творці тлумачного словника англійської мови Collins назвали головне словом 2019 року. Їм стало вираження climate strike ( “кліматичний страйк”), яке набрало популярність завдяки шведської екоактивістці Греті Тунберг.

Про це видавництво повідомило в своєму блозі.

Відомо, що частота використання цього словосполучення виросла в 100 разів після серій акцій протесту, які почала 16-річна шведська екоактівістка Грета Тунберг.

Вперше факт вживання виразу був зафіксований, коли в Парижі відбулась масова демонстрація під час конференції ООН зі зміни клімату.

За інформацією словника Collins, кліматичний страйк означає форму протесту, по якій люди відсутні на навчанні або роботі, щоб приєднатися до демонстрацій, які вимагають дій по боротьбі зі зміною клімату.

У 2019 термін “кліматичний страйк” був не єдиним претендентом.

У список популярних слів також увійшли:

“Rewilding”, що означає “практику повернення ділянок землі в природне, дикий стан”;

“Hopepunk” – іменник, яке використовується для опису “оптимістичного руху в культурі і ЗМІ, що виник як реакція на антиутопічні тенденції”.

У шорт-лист увійшли також слова deepfake (методика з’єднання і накладення зображень і відео на інші так, що глядач не розуміє, що перед ним фейк) і influencer (користувач соцмереж з великою кількістю передплатників, який може формувати їх смаки і успішно просувати комерційну продукцію ).

Творці словника відзначили, що слова, обрані за останні шість років, відбивають “все більше і більше політизованою мову”.

Як повідомляв НАШ раніше, всі середні школи в Україні повинні перейти на українську мову викладання з вересня 2020-го року.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *