Безкоштовні медпослуги: що чекає українців у 2020 році

З 2020 року українці зможуть безоплатно отримувати послуги спеціалізованої медичної допомоги лише за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація.

Про це повідомив голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко, повідомили у прес-службі уряду.

“Послуги спеціалізованої медичної допомоги за Програмою медичних гарантій можна буде отримати безплатно лише за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у пацієнта підписана декларація, або лікуючого лікаря. Але є винятки. Без направлення спеціалізовану медичну допомогу, відповідно до медичних показань, можна буде отримати безоплатно пацієнтам, які звернулися до акушера-гінеколога, стоматолога, психіатра, нарколога. Також без направлення безоплатно надається медична допомога при невідкладному стані”, – зазначив Петренко.

НСЗУ планує спрямувати 72 мільярди гривень медичним закладам за послуги, які держава гарантуватиме пацієнту безплатно.  До переліку медичних послуг увійдуть первинна, вторинна (спеціалізована), третинна (високоспеціалізована), екстрена та паліативна медична допомога, реабілітація, вагітність і пологи, а також медична допомога дітям до 16 років.

Відповідна програма у повному обсязі запрацює з 1 квітня 2020 року.

Як раніше писав НАШ, обласні медичні заклади отримали ще 20 автомобілів швидкої допомоги. 

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *