Ужгородка

Новини Закарпаття

ЄС планує збільшити експорт продовольства з України наземними маршрутами – Bloomberg

В Європі розробляється план експорту продуктів харчування з України наземними маршрутами – Bloomberg

За словами джерел видання Bloomberg, ЄС намагається допомогти Україні експортувати товари, котрі через блокування портів Росією неможливо вивезти морем. Для цього спеціалісти розробляють сухопутні шляхи через сусідні країни.

Україна нещодавно усунула деякі бар’єри торгівлі. Однак, виконавчий орган ЄС схвильований  через можливу появу проблем експорту, пов’язаних з недостатньо розвиненою інфраструктурою для таких задач.

Довідка. Максимальна експортна можливість транспортування  залізною дорогою набагато нижча, ніж чорним морем. Але навіть часткове відновлення експорту є вкрай важливим для роботи аграріїв, заявив у квітні генеральний директор «Асоціації Українського клубу аграрного бізнесу» Роман Сластьон.

Україна спільно з європейськими партнерами інтенсивно працює над тим, щоб до початку літа встигнути експортувати хоча б 25 мільйонів тонн зерна та підготувати все для наступного врожаю.

Тому Європейська комісія розгляне сьогодні стратегію, котра буде стосуватись технічних та бюрократичних ініціатив по прискоренню постачання масел, кукурудзи та пшениці, заявлено в Bloomberg.

Читайте також: Байден звинуватив Путіна у зростанні цін на продукти харчування у світі

Європейські офіційні особи заявили, що пошук вирішення проблем експорту продуктів харчування повинне стати пріоритетом не тільки для запобігання продовольчої кризи у світі, але і для забезпечення надходження прибутків в Україну, котрі так важливі під час війни з окупантом.

Нагадаємо, що через блокування морських портів Україна втрачає по 170 млн $ щодня.

Катерина Марковська

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Нагору