Арешт майна і заборона виїзду за кордон: на боржників по комуналці наклали санкції

У Києві близько 5% споживачів системно не сплачують за житлово-комунальні послуги і накопичують суму боргу. До таких боржників можуть бути застосовані санкції у вигляді арешту майна та обмеження виїзду за кордон.

Про це повідомив генеральний директор комунального концерну “Центр комунального сервісу” Андрій Щербина, передає ЦКС.

Він уточнив, що це приблизно 50 тисяч особових рахунків.

“Ми системно інформуємо споживача про наявність боргу – надсилаємо повідомлення, дзвонимо тощо. Адже через сусіда-боржника страждає весь будинок, не підключають до послуги. Ми намагаємося вирішити питання в досудовому порядку, але якщо вже справа дійшла до суду, то наслідками для споживача може стати арешт майна і заборона виїзду за кордон”, – сказав Щербина.

Судові витрати в розмірі 1921 гривень повинен сплатити боржник. Також на кожну послугу нараховуються 3% річних та втрати від інфляційних процесів за весь період прострочення боргу.

“У разі відсутності у боржника коштів та цінностей, достатніх для задоволення вимог, стягнення невідкладно звертається на майно, за умови перевищення суми боргу 83 460,00 грн. Також законодавством передбачено, що суд може обмежити у праві виїзду за межі України боржника за невиконання судового рішення”, – додав гендиректор ЦКС.

Як повідомляв НАШ раніше, на Закарпатті будуть соромити боржників по комуналці на “дошці Непошани”.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *