Верховна Рада має намір остаточно обмежити депутатську недоторканність

Верховна Рада України підтримала за основу законопроект №2237 про остаточне обмеження депутатської недоторканності, згідно з яким заходи щодо народних депутатів буде погоджувати генпрокурор або виконуючий його обов’язки.

“За” проголосували 253 народних депутата.

Відповідно до законопроекту, народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Генпрокурора планують уповноважити вносити інформацію до Єдиного реєстру досудових розслідувань про ймовірне скоєння порушення народним депутатом.

Також мають намір доручити генпрокурору або виконуючому його обов’язки підтримувати клопотання про дозвіл на затримання, арешт або домашній арешт, обшук, прослуховування або застосування інших заходів, в тому числі негласних слідчих дій, які обмежують права і свободи народного депутата.

Передбачається, що клопотання буде розглядати слідчий суддя апеляційного суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування, а в кримінальних виробництвах з приводу злочинів, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, – слідчий суддя Вищого антикорупційного суду.

У певних випадках мають намір залишити право оскаржити такі постанови в апеляційному порядку.

Як раніше повідомляв НАШ, президент підписав закон про скасування депутатської недоторканності.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *