Депутати проголосували за скасування держмонополії на виробництво спирту

Верховна Рада України у другому читанні схвалила законопроект №2300, який пропонує скасувати державну монополію на виробництво спирту.

Проект закону підтримали 284 нардепа.

Документом визначається, що виробництво спирту етилового (у тому числі в якості лікарського засобу), спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, зернового дистиляту, біоетанолу здійснюється суб’єктами господарювання незалежно від форми власності, які мають відповідну ліцензію.

Законом передбачено, що ліцензія на виробництво спирту видається підприємствам, які мають встановлені цілодобові системи відеоспостереження за виробництвом і відпуском продукції.

Відключення цілодобових систем відеоспостереження є підставою для відмови в ліцензії або її відкликання.

Імпорт та оптова торгівля на території України цими видами спирту здійснюються при наявності ліцензії на право оптової торгівлі.

Так, оптова торгівля спиртом етиловим на медичні та ветеринарні цілі може здійснюватися за наявності ліцензії на право оптової торгівлі закладами охорони здоров’я та суб’єктами господарювання зооветеринарного постачання незалежно від форми власності.

Документом з 1 липня 2021 року дозволяється введення в експлуатацію і видача дозволів на будівництво нових підприємств з виробництва спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового.

Згідно з документом, до 1 січня 2024 року виробництво алкогольних напоїв для реалізації на території України здійснюється з використанням спирту етилового ректифікованого, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового та виноградного дистиляту спиртового, що мають статус українських товарів відповідно до митного кодексу  України.

Як раніше повідомляв НАШ, президент підтримав закон про скасування річного планування дорожніх робіт.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *