Гнучкий графік і робота на дому: в Україні хочуть змінити трудове законодавство

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства запропонувало реформувати трудове законодавство.

Про це повідомляється на сайті Кабінету міністрів.

У новому законі планують чіткіше прописати ознаки трудових відносин, щоб захистити працівників від зловживань з боку роботодавця. Зокрема, міністерство пропонує легалізувати роботу за гнучким графіком або вдома. Також уряд хоче збільшити максимальну тривалість відпустки за власний рахунок з 15 до 30 днів.

Крім того, зміни у трудовому законодавстві повинні торкнутися і захисту прав людей з інвалідністю, пенсіонерів або працівників у декреті.

“Ми хочемо ускладнити, а в ідеалі, взагалі виключити випадки, коли під виглядом фіктивних реорганізацій компаній або установ звільняють соціально незахищених людей. Тому ми хочемо законодавчо захистити всіх працівників, а звільнення вагітних жінок унеможливити”, – зазначив глава відомства Тимофій Милованов.

Він також додав, що уряд підготує новий закон про профспілки, який буде чітко регулювати відносини між працівниками та профспілками.

Як раніше повідомляв НАШ, найнижчу середньомісячну заробітну плату українці отримують в Чернівецькій області, вона становить 7 885 гривень.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *