НБУ спростив процес кредитування ФОПів в банках

Національний банк України прийняв постанову, якою ввів нову процедуру оцінювання кредитного ризику фізичних осіб-підприємців при прийнятті рішень про видачу їм кредитів.

Про це повідомили в прес-службі НБУ.

У відповідних змінах йдеться, що для оцінки ФОПів банки зможуть використовувати портфельний підхід – правило буде поширюватися на всі кредити ФОПам розміром до 5 млн грн.

“На практиці це означає, що ключовим фактором оцінки ризиків позичальників буде своєчасність погашення боргу. Так, поки позичальники не допускатимуть прострочень за своїми зобов’язаннями, надані їм кредити будуть вважатися якісними”, – відзначили в НБУ.

Крім того, в Нацбанку заявили, що нова постанова зможе спростити банкам процес видачі кредитів ФОПам і має сприяти розширенню кредитування малого і середнього бізнесу.

“Це один з кроків в потрібному напрямку і логічне продовження роботи щодо активізації кредитування, яке забезпечить стійке економічне зростання”, – розповіла заступник голови Нацбанку Катерина Рожкова.

Як повідомляв НАШ раніше, міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет анонсував законопроект для спрощення взаємодії з податковою, зокрема, щодо скасування книги обліку для ФОПів, які не є платниками ПДВ.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *