Названі прізвища українців, яких звільнили у рамках обміну. Оновлено

Україна передала так званим “ДНР” і “ЛНР” 127 осіб. Ще 14 відмовилися брати участь в обміні. Про це розповіли радник секретаря РНБО Сергій Сивохо і представниця України в гуманітарній підгрупі ТКГ Валентина Лутковська в коментарі виданню Громадське.

За словами Лутковської, на обмін було заявлено 141 осіб, але 14 відмовилися. Поки їх кількість продовжують підраховувати. Відомо, що серед звільнених з “ДНР” – журналісти Станіслав Асєєв (провів в полоні 962 дні), і Олег Галазюк (потрапив в полон в серпні 2017 року). Також відомо, що повернулися Володимир Воскобойник, Богдан Пантюшенко, Олександр Кореньков, Кім Дуванов, Василь Жемелінський, Борис Пундор і Олександр Геймур.

Український омбудсмен Людмила Денисова підтвердила повернення: Богдана Пантюшенка, Сергія Глондаря, Олександра Коренькова, Василя Жемелінського, Володимира Воскобойника, Бориса Пундова, Олександра Геймура і Кіма Дуванова.

ОНОВЛЕНО: Служба безпеки України опублікувала список всіх 76 звільнених. Серед них 12 військовослужбовців і 64 цивільних. При цьому троє військових перебували в місцях позбавлення волі в ОРДЛО з 2015 року. 17 цивільних були в неволі з 2015-2016 років.

Відомо, що Україна в рамках обміну передала бразильського найманця Рафаеля Лусваргі, який воював на боці представників ОРДЛО. За словами його адвоката Валентина Рибіна, українська сторона видала ще кількох його клієнтів: росіянина Руслана Гаджиєва, який брав участь в бойових діях на Донбасі, фігуранта справи про заворушення в Одесі в травні 2014 року Сергія Долженкова, росіянина Олега Дороніна, який воював на Донбасі, і українську спортсменку Дар’ю Мастікашеву, яку підозрювали в держзраді. Ще один включений до списку Олександр Каратай, якого звільнили разом з Мастікашевою, відмовився брати участь в обміні.

Рибін підтвердив, що п’ятьох колишніх бійців “Беркута” теж передали “Л/ДНР”: це Олег Янішевський, Сергій Тамтура, Сергій Зінченко, Павло Аброськін і Олександр Маринченко. Також, за даними ЗМІ, Україна передала: Миколу Рубана, Олега Дороніна, Дениса Шатунова, Костянтина Калашникова, Олександра Шевцова, Ігоря Удовенка, Євгена Подмазка, Катерину Фотеву, Володимира Грубника, Максима Місяку, Мехті Логунова, Миколу Бутрименка, Володимира Дворнікова, Віктора Тетюцького і Сергія Башликова.

Фото: Офіс президента

Як повідомляв НАШ раніше, в рамках обміну полоненими з “ЛНР” були звільнені 25 українців. ЗМІ опублікували їх прізвища. Чотири прізвища підтвердила Людмила Денисова – це Сергій Іванчук, Юрій Євтушок, Іван Дєєв і Роман Фурсов.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *