Кравець: Якщо видані в ОРДЛО люди поїдуть до Росії, згідно із законом вона має видати їх назад Україні

Адвокат і юрист Роман Кравець пояснив, що буде зі справами людей, яких Україна передала представникам ОРДЛО в рамках обміну полоненими. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі телеканалу НАШ.

“(Що буде зі справами колишніх “беркутівців”, – ред.) – Апеляційний суд лише змінив запобіжний захід, тому ситуація не зовсім зрозуміла. Він їх зобов’язав з’являтися за викликом слідчого або прокурора. Тобто насправді “беркутівці” могли і не поїхати до “ДНР/ЛНР”, могли залишитися в Києві… Якщо (в справі, – ред.) не буде підозрюваних – звичайно, справу буде зупинено, вони будуть оголошені в розшук, потім в міжнародний розшук. Справа стосовно саме цих “беркутівців” буде в підвішеному стані”, – сказав він.

Кравець сказав, що якщо щодо якоїсь людини немає вироку – його справу буде призупинено. Якщо вироку немає – це означає, що його відпустили.

“Ті вироки, які набули чинності, у разі, якщо людину не помилували або термін покарання не скасовано, – він вважається таким, що переривається. За законодавством виявляється, що ця людина зникла з місць відбування покарання, тому що законодавством такі обміни не передбачені. Ніякого нормативного акта немає“, – пояснив адвокат і уточнив, що передані українською стороною укладені можуть перебувати на волі лише в ОРДЛО.

За його словами, навіть якщо ці люди переїдуть в РФ, Росія відповідно до угод має їх затримати і передати українським правоохоронцям, щоб вони далі відбували покарання”.

Як повідомляв НАШ раніше, президент України Володимир Зеленський сказав, що люди, які відмовилися від видачі, повернуться до СІЗО і продовжать відбувати покарання.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *