Лутковська: В нас є підтвердження того, що близько 100 осіб утримують в ОРДЛО. Ще 200 знаходяться там без документів

Україна буде вести переговори про повернення ще близько 300 полонених з окупованих територій. Про це розповіла представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, ексомбудсменка Валерія Лутковська в коментарі телеканалу НАШ.

“Те, що нам зараз вдалося зробити, – ви собі не уявляєте, який це величезний результат. Тому що на момент, коли я приступила до роботи, у нас було підтверджено лише 25 осіб. Зараз у нас 80. За півроку нам вдалося переконати, домовитися визнати ще додатково людей. Це величезна перемога і дуже добре”, – підкреслила вона.

За її словами, зараз є документальні підтвердження того, що близько 100 осіб перебувають в ОРДЛО.

“Є підтверджені близько 100 людей, у яких є документи. Їхні родичі приносять нам документи і показують – дивіться, слідчий ізолятор приймає передачу і видає довідку, хтось підписує листа цієї людини – це документ, який може підтвердити, що ця людина знаходиться на непідконтрольній території. Ми беремо це в роботу і намагаємося переконати, що людина знаходиться в місцях позбавлення волі. Але я об’єктивно розумію, що ще близько 200 людей там знаходяться без документів. У них просто немає родичів, які можуть зробити запит на непідконтрольну територію і не можуть отримати документи”, – додала вона.

Лутковська уточнила, що в рамках обміну представникам ОРДЛО були передані 124 особи, а не 127, як було повідомлялося раніше.

Як повідомляв НАШ раніше, президент Володимир Зеленський заявив, що в рамках обміну українська сторона отримала 76 осіб – “Л/ДНР” звільнили 81, але шестеро залишилися на окупованих територіях через свої родини.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *