“Качай або плати”. Україна і Росія підписали новий контракт по транзиту газу

Україна та Росія підписали контракт щодо транзиту газу. Про це ввечері в понеділок, 30 грудня, написав у своєму Telegram прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Гончарук зазначив, що Україна “вчергове довела Європі” свою надійність в якості партнера, який виконує зобов’язання і “гарантує енергетичну безпеку в регіоні”.

Договір уклали на п’ять років з можливістю його продовження на 10 років на таких самих умовах. Мінімальні гарантовані обсяги прокачування в перший рік складають 65 млрд м³ газу, протягом наступних чотирьох років – по 40 млрд м³. Нова угода підписана за принципом “качай або плати”, тоді як раніше було “бери або плати”.

За словами прем’єра, фактичні обсяги можуть бути вищими за зазначені.

“Наша команда захистила національні інтереси України. Це позитивно вплине на енергетичні ринки і стане значним фактором зниження ціни газу на ринку”, – підкреслив він.

Довідка. Термін десятирічного газового контракту між Україною і Росією спливає 31 грудня 2019 року. З осені 2015 року Україна перестала імпортувати природний газ за контрактом з “Газпромом”.

Президент України Володимир Зеленський теж прокоментував підписання нового контракту:

“ККінець року, але не досягнень. Україна підписала контракт на транзит газу на п’ять років, впродовж яких ми отримаємо щонайменше понад $7 мільярдів. Сторони можуть продовжити контракт ще на десять років. Українська ГТС буде завантажена, а це – енергетична безпека та добробут українців! Мінімально гарантована прокачка – 65 мільярдів кубометрів газу в перший рік і по 40 мільярдів у наступні чотири. Фактично ж прокачувати можемо більше. Європа знає, що ми не підведемо в енергетичній безпеці”, – написав він у своєму Facebook.

Як повідомляв НАШ раніше, Кабінет міністрів дозволив НАК “Нафтогаз України” підписати договір про транзит газу з російською компанією “Газпром”.

Також Україна уклала мирову угоду з “Газпромом” щодо міжнародного арбітражу про зобов’язання російської компанії виплатити майже 7,4 млрд доларів за штрафом АМКУ.

Джерело: Наш.live

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *