Польщі не вдається зупинити АЧС через нестачу ветеринарів

З початку року в Польщі скорочувалися темпи поширення африканської чуми свиней, утім в травні знову зафіксували зростання кількості випадків АЧС. Так, з 13 по 19 травня було встановлено 73 випадки захворювання серед диких кабанів, що вдвічі більше, ніж у попередні тижні. Усього з початку року в країні зафіксували 1184 випадки АЧС, 2 з яких – у свиногосподарствах. Фахівці з Єврокомісії, які приїхали, щоб перевірити ситуацію з захворюваністю свиней в Польщі, наголошують: однією з причин поширення вірусу є недостатня кількість ветеринарів у країні.

За оцінками експертів з Єврокомісії, щоб ситуація з біобезпекою в Польщі стабілізувалась, необхідно збільшити кількість ветеринарних інспекторів удвічі. Зараз половина роботи польських ветеринарів – це заходи, пов’язані з АЧС, а саме – перевірки, аналізи, контроль заходів біобезпеки та ін.

Раніше на необхідності збільшити кількість ветеринарних працівників в Польщі наголошували американські імпортери свинини. Йшлося про вимогу найняти ще 50 ветеринарів, які б контролювали якість м’яса, експортованого до США. У 2018 році Польща експортувала до Сполучених Штатів майже 61 тис. тонн свинини на суму майже 150 мільйонів євро.

Польщі не вдається зупинити АЧС через нестачу ветеринарів: 1 коментар

  1. Имею опыт борьбы с африканской чумой свиней .Много раз принимал у частие в ликвидации етого заболевания.С большым удовольствием могу приехать на ликвидацию хоть простым рабочим.Работаю в региональной лаборатории епизоотологом.Имею биометрический паспорт.Рекомендуйте пожалуста кого необходимо.Закончил техникум и Украинскую сельхоз академию.Опыт работы свыше 30 лет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *