Курятина подешевшала на 8%

Цього місяця в Україні спостерігається дещо нестабільна ситуація на ринку м’яса. Так, у першій половині червня свині забійних кондицій дорожчали, а зараз спостерігається зниження котирувань. Що ж до курятини, то цей вид м’яса подешевшав, повідомляє видання УНН з посиланням на дані “Інфляційного барометра”, які публікує Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Продовжити читання “Курятина подешевшала на 8%”

Обговорюється можливість компенсації збитків підприємствам, що постраждали від АЧС

В Україні вже кілька років прогресує африканська чума свиней і від вірусу постраждали сотні господарств. Утім, держава компенсує збитки від АЧС лише особистим селянським господарствам, промислові виробники мають самостійно вирішувати цю проблему. Утім, ситуація може змінитись. Цього тижня відбулася зустріч представників Асоціації “Свинарі України” та Мінагрополітики.

Продовжити читання “Обговорюється можливість компенсації збитків підприємствам, що постраждали від АЧС”

Свині забійних кондицій знову подешевшали

Після пікових показників закупівельних цін живця свинини у середині червня, на ринку України почалось зниження котирувань. Уже другий тиждень свині закупівельних кондицій дешевшають. За даними Асоціації “М’ясної Галузі” (АМГ), цього тижня в Україні середня закупівельна ціна живця становила 45,97 грн за кілограм. Наступного тижня прогнозується подальше зниження котирувань.

Продовжити читання “Свині забійних кондицій знову подешевшали”

Китай відмовляється купувати канадську свинину

Хоча на ринку Китаю спостерігається дефіцит м’яса, причиною якого є поширення АЧС, влада країни не скасовує додаткові мита на імпорт свинини з США. Цього тижня також стало відомо, що КНР відмовляється від імпорту свинини з Канади.

Продовжити читання “Китай відмовляється купувати канадську свинину”

4 випадки АЧС виявили в Україні з початку червня

За даними Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, цього місяця в Україні виявили 4 випадки африканської чуми свиней. Спалахи були зафіксовані в приватних господарствах селян у Вінницькій, Харківській, Херсонській та Донецькій областях. Усі випадки підтверджено результатами лабораторних досліджень.

Продовжити читання “4 випадки АЧС виявили в Україні з початку червня”

Свині ГМО: редагування генів допоможе уникнути хірургічної кастрації поросят

Хірургічна кастрація кабанів дозволяє покращити смак м’яса. Утім, ця процедура порушує вимоги щодо благополуччя тварин. Foundation for Food and Agriculture Research (Фонд досліджень продовольства та сільського господарства FFAR) та “Альянс для припинення хірургічної кастрації свиней” розробили підхід, який дозволяє запобігти операціям шляхом редагування генів.

Продовжити читання “Свині ГМО: редагування генів допоможе уникнути хірургічної кастрації поросят”

Європейські виробники птиці втратили важливий експортний ринок

Європейські птахівники неодноразово наголошували на загрозі конкурентів з України та Бразилії на ринку ЄС і вимагали, щоб Єврокомісія захистила внутрішнього виробника. Зараз зі схожою ситуацією з протекціонізмом зіткнулись самі європейці. З метою захистити внутрішнього виробника птиці, влада Південно-Африканської Республіки може збільшити мита на імпорт на 82%.

Продовжити читання “Європейські виробники птиці втратили важливий експортний ринок”

Змінився порядок ідентифікації та реєстрації свиней

Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 243 “Про затвердження Змін до Порядку ідентифікації та реєстрації свиней” набрав чинності з 22 червня. Документ передбачає встановлення чітких вимог до бирок та інших засобів ідентифікації, а також зміни у процедурі реєстрації тварин.

Продовжити читання “Змінився порядок ідентифікації та реєстрації свиней”

Ухвалено Наказ щодо компартменталізації: що це означає для свинарів?

Виробники свинини зможуть без проблем експортувати м’ясо, навіть незважаючи на поширення АЧС в Україні, оскільки ухвалено Наказ щодо компартменталізації. Держпродспоживслужба, Мінагрополітики, Асоціація “Свинарі України” (АСУ), ФАО та ЄБРР працювали над розробкою документу 3 роки.

Продовжити читання “Ухвалено Наказ щодо компартменталізації: що це означає для свинарів?”

На 5% зріс експорт свинини з Росії

У Росії помітно зростають обсяги виробництва та експорту свинини. У січні-травні 2019 року виробництво цього виду м’яса в РФ зросло на 5,9%, або на 97 тис. тонн, у порівнянні з даними за січень-травень минулого року, і склало 1,73 млн. тонн живої ваги.

Продовжити читання “На 5% зріс експорт свинини з Росії”