“Перевіряти законність отримання дотацій МХП – справа безперспективна”

Президент України Володимир Зеленський закликав перевірити законність отримання державних дотацій агрохолдингом “Миронівський хлібопродукт”, який є найбільшим виробником та експортером курятини в Україні. Утім, у Всеукраїнській аграрній раді (ВАР) вважають, що такі перевірки не мають сенсу, адже розподіл державної допомоги тваринникам здійснювався “на підставі об’єктивних показників”.

Продовжити читання ““Перевіряти законність отримання дотацій МХП – справа безперспективна””

Росія планує наростити експорт свинини

Росія повідомляє про високий потенціал експорту свинини. Перший заступник міністра сільського господарства РФ Джамбулат Хатуов повідомив про збільшення потенціалу експорту до Азії.

Продовжити читання “Росія планує наростити експорт свинини”

Дегустація м’яса страуса коштує 300 гривень

Навіть невелика страусина ферма вже в перші місяці роботи може приносити по 2 тис. гривень на день або близько 60 тис. гривень на місяць, говорить Сергій Швець із Прикарпаття. Після демобілізації з АТО він вирішив займатись аграрним бізнесом і почав розводити страусів.

Продовжити читання “Дегустація м’яса страуса коштує 300 гривень”

Удвічі зріс експорт свинини з Бразилії

У червні Бразилія суттєво наростила обсяги експорту свинини. У натуральному вираженні обсяги закордонних поставок зросли на 81% (у порівнянні з показниками червня 2018 року), а у вартісному – більш ніж удвічі, на 112%.

Продовжити читання “Удвічі зріс експорт свинини з Бразилії”

В Україні знову подорожчала свинина

Цього року червень став місяцем пікової ціни і подальшого різкого падіння котирувань на живець свиней. Утім, після чотирьох тижнів подешевшання, на ринку знову почався висхідний рух. За даними Асоціації “М’ясної Галузі” (АМГ), цього тижня середня ціна на свиней забійних кондицій в Україні становила 44,46 грн за кілограм. Наступного тижня висхідний рух цін має продовжитись.

Продовжити читання “В Україні знову подорожчала свинина”

На якому етапі перебуває розробка вакцини від АЧС?

На початку червня в Китаї повідомили про те, що за фінансування компанії Guangdong Highsun Group Co було створено вакцину від африканської чуми свиней – природні сполуки, які, як стверджували у компанії, запобігають інфекційній хворобі. Експерти скептично ставилися до цих заяв, оскільки Міністерство сільського господарства Китаю пізніше визнало, що компанія не отримала заявку на дослідження і без експериментальних даних стверджує, що ін’єкція полісахариду ефективна у запобіганні вірусу. Для таких висновкіd бракує наукових доказів.

Продовжити читання “На якому етапі перебуває розробка вакцини від АЧС?”

Ще один великий імпортер свинини з’явиться на світовому ринку за кілька років

Великі азійські виробники свинини, такі як Китай та В’єтнам, через поширення африканської чуми свиней в регіоні нарощують імпорт і світові експортні потоки спрямовуються в Азію. За кілька років ще одна країна регіону, Індія, має наростити обсяг закордонних закупівель, але не через АЧС, а через пожвавлення інтересу населення до свинини.

Продовжити читання “Ще один великий імпортер свинини з’явиться на світовому ринку за кілька років”

Ситуація з АЧС у Євросоюзі стабільна

Цього року у дев’яти державах-членах Євросоюзу офіційно реєструвались випадки африканської чуми свиней. Вірус продовжує поширюватись в Латвії, Литві, Польщі, Румунії (дикі кабани та свині, вирощені у господарствах), Болгарії, Естонії, Угорщині, Бельгії (лише дикі кабани) та Італія (тільки Сардинія, ситуація в країни не набула масштабів епідемії).

Продовжити читання “Ситуація з АЧС у Євросоюзі стабільна”

Українці їдять втричі менше свинини, ніж жителі ЄС

Споживання м’яса в Україні поступово скорочується. Дедалі частіше вітчизняні покупці надають перевагу курятині перед традиційною свининою. За даними аналітичного відділу Ради з питань експорту продовольства (UFEB), українці їдять свинини втричі менше, ніж європейці, повідомляє УНН.

Продовжити читання “Українці їдять втричі менше свинини, ніж жителі ЄС”

Поголів’я птиці в Україні зросло на 3%

Серед галузей тваринництва в Україні наразі найкраще розвивається птахівництво. Поголів’я інших видів тварин скорочується, повідомляє Kurkul.com з посиланням на Державну службу статистики України.

Продовжити читання “Поголів’я птиці в Україні зросло на 3%”