Ужгородка

Новини Закарпаття

В 1,7 рази збільшився експорт яєць у поточному році

Не зважаючи на те, що у грудні минулого року, через спалах пташиного грипу, деякі країни тимчасово припинили імпортувати з України курячі яйця у 2017 році поставки цієї продукції збільшились, у порівнянні з минулорічними, більш ніж у 1,5 рази.

«Лише за січень-жовтень 2017 року Україна експортувала 71517 т свіжих яєць у шкарлупі. Тоді як минулого року це було 50676,1 т», – сказала старший науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Світлана Пашко.

Протягом 10 місяців 2017 року найбільше українських свіжих яєць у шкарлупі закупили країни Азії та Африки.  

Лідируючі позиції у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняних яєць у шкарлупі вже кілька років поспіль утримують Об’єднані Арабські Емірати. Ця країна найбільш швидкими темпами нарощує імпорт даного виду вітчизняної продукції. Протягом п’яти років ОАЕ збільшили обсяг імпорту майже у 20 разів і 2016 року в Україні закупили вже 20915 т яєць. Обсяги експорту яєць до цієї країни у 2017 році можуть досягти рекордної позначки, адже з початку року поставки до ОАЄ становили 34031т. Частка країни у загальному експорті яєць у січні-жовтні 2017 року складає 47,6%.

До п’ятірки найбільших імпортерів яєць українського виробництва також входять Ірак (18,0% загального експорту яєць), Катар (8,0%), Ліберія (4,9%) та Сьєра-Леоне (4,9%). Сукупно ці п’ять країн забезпечили приблизно 85% вітчизняного експорту яєць у шкарлупі.

Наразі Україна має підстави для відновлення поставок до країн, які торік тимчасово ввели обмеження на імпорт української продукції птахівництва. Тож наша країна й надалі нарощуватиме обсяги поставок українських яєць на світовий ринок.

Водночас, протягом останнього року світові ціни на яйця впали. Середня вартість свіжих яєць у шкарлупі, які експортуються з України, у січні-жовтні 2017 року становила 721 дол США за т. У перерахунку на гривню йдеться про ціну приблизно в 12-13 грн за десяток.

Зважаючи на значно вищі ціни на внутрішньому ринку, він є значно привабливіший для вітчизняних виробників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору