Ужгородка

Новини Закарпаття

АЧС: 170 тис. свиней утилізували в Україні у 2019 році

Очільник Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа зазначає, що через поширення африканської чуми свиней в країні цього року довелося знищити від 160 тис. до 170 тис. голів тварин. Утім кількість спалахів АЧС у 2019 році помітно зменшилась. Про це пан Лапа повідомив у інтерв’ю для видання АгроЮг.

“У нас у минулому році вже спостерігалось зменшення кількості спалахів АЧС. Загалом по Україні – зі 163 у 2017 році до 145 випадків у 2018 році. І в цьому році ми маємо динаміку зниження десь в понад 2 рази. Але, все одно вірус час від часу дає про себе знати в домогосподарствах населення і на товарних фермах”, – говорить очільник Держпродспоживслужби.

Щодо заходів для уповільнення поширення АЧС у країні, Володимир Лапа зазначив, що Держпродспоживслужба пропонує ввести винагороду за відстріл диких кабанів, які активно розповсюджують вірус. Утім Міністерство фінансів не підтримало цю ініціативу. Для подальшого впровадження законодавчих ініціатив щодо запобігання АЧС Держпродспоживслужба очікує початку роботи Верховної Ради нового скликання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору