Ужгородка

Новини Закарпаття

Туреччина може припинити імпорт ВРХ та овець з України

Тваринники в Туреччині закликають владу припинити імпорт худоби та підтримати їх бізнес. Несприятливі економічні умови посилили інфляцію, а разом з цим і виробничі витрати турецьких фермерів, тому зараз вигідніше закуповувати ВРХ та овець за кордоном. Якщо вимоги турецьких фермерів буде виконано, українські експортери великої та малої рогатої худоби втратять важливий ринок збуту.

Чисельність ВРХ в Туреччині за 2018 рік зросла майже на 7%, досягнувши 17,2 млн, тоді як поголів’я овець і кіз збільшилося більш ніж на 4% і досягло 46,1 млн. Кількість тварин у країні зростає з кожним роком, навіть незважаючи на те, що споживання м’яса падає. У першому кварталі 2019 року споживання червоного м’яса в Туреччині зменшилося на 18,6% порівняно з попереднім кварталом і на 16,5% порівняно з тим же кварталом минулого року.

Тим не менш, Туреччина залишається одним з головних імпортерів великої рогатої худоби, оскільки уряд продовжує купувати худобу за кордоном та продавати м’ясо за цінами нижчими, ніж пропонують внутрішні виробники. Для місцевого виробника виробничі витрати на один кілограм яловичини становлять близько 27 лір, але через дешевий імпорт середня ринкова ціна становить 25-26 лір.

Минулого року Туреччина імпортувала 1,2 млн. голів великої рогатої худоби. За цим показником країна зайняла друге місце в світі, після США. У цьому році Туреччина обмежила або зупинила імпорт живої худоби з деяких європейських країн, таких як Ірландія, але для більшості колишніх постачальників ринок країни залишається відкритим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору