Ужгородка

Новини Закарпаття

АТУ: знищення 100 тис. свиней на Львівщині стане результатом бездіяльності Мінагрополітики

Поголів’я свиней на підприємстві “Галичина Захід”, що на Львівщині, нараховує близько 100 тис. голів. Минулого тижня там виявили африканську чуму свиней. Через це, можливо, усіх свиней доведеться утилізувати. Наразі на господарстві ввели карантин.

В Асоціації тваринників України (АТУ) вважають, що спалах АЧС на одному з найбільших свиногосподарств країни є результатом бездіяльності Міністерства аграрної політики та продовольства щодо запобігання поширенню вірусу.

“Ще коли в 2015 році від африканської чуми згоріло господарство “Калита” на Київщині, ми попереджали: якщо не вживати дієвих заходів щодо подолання проблеми, то Україна залишиться без свинини. Я била на сполох, провела величезну роботу, аби достукатися до влади: збирала круглі столи з даного питання, провела низку семінарів за участю експертів, науковців, представників бізнесу, разом ми розробили стратегію боротьби з АЧС на 5 років, яка виявилася нікому не потрібною. Тепер ми бачимо, до чого призвела така безвідповідальність! Величезне високотехнологічне господарство з данськими інвестиціями, з високим рівнем біобезпеки – і те не встояло перед катастрофічним вірусом, який спокійно собі гуляє країною”, – зазначила голова АТУ Ірина Паламар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору