Ужгородка

Новини Закарпаття

Понад 600 биків відвантажуються зараз на експорт в одному з портів

Як повідомив Голова ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» Андрій Дикун на своїй сторінці у Фейсбуці, в одному з портів України почалося завантаження на корабель понад 600 биків для експорту до Лівану. Партія худоби була зібрана з чотирьох українських підприємств, які скооперувалися завдяки Асоціації виробників молока (АВМ).

Пан Андрій Дикун також висловив свої сподівання щодо швидкого прийняття новим парламентом  у другому читанні законопроекту №6527-д «Про сільськогосподарську кооперацію», який значно спростить роботу сільськогосподарських кооперативів в Україні.

Загалом експорт великої рогатої худоби з України в цьому році б’є всі рекорди. Згідно з оцінками аналітиків , за сім місяців поточного року з країни було вивезено 59 тис. голів ВРХ, що на 69% більше ніж протягом відповідного періоду минулого року. Основним напрямком експорту живої худоби зараз є саме Ліван – туди в цьому році пішло 38% поставок. Велику кількість української ВРХ також закуповують Азербайджан  і Узбекистан – по 13%.

Як писав раніше аналітик агропродовольчих ринків Андрій Панкратов для сайту , експорт живої худоби може вважатися позитивним для галузі адже пропозиція яловичини на внутрішньому ринку зараз є достатньою, а додаткові варіанти вигідного збуту продукції вітчизняних ферм покращують привабливість бізнесу з вирощування ВРХ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору