Ужгородка

Новини Закарпаття

Насіння під посівну 2018 року можна взяти під пільгову позику

Фермери та агропідприємці, ще збираючи цьогорічний врожай змушені думати про те, де швидко, просто та без застави взяти кошти на наступну посівну. Більшість банківських кредитів надаються під досить невигідні умови, до того ж фінустанови довго розглядають кредитний проект, вимагають великий пакет документів та повне покриття кредитної застави.

Компанія Syngenta у партнерстві з  «ОТП Банком» і «ПроКредіт Банком» запустила програму «ЛегкоПосівна», яка надає сільгоспвиробникам можливість пільгового кредитування на придбання насіння та ЗЗР компанії. Про це повідомила Хелен Феірлемб, керівник відділу «Фінансові Рішення» у країнах СНД компанії Syngenta в Україні під час прес-зустрічі.

За її словами, програма надає можливість придбати насіння та ЗЗР компанії під пільгове кредитування.

«Аграрій любить рослини, вирощувати їх, доглядати. Наша задача – зробити так, щоби його посівна була простою і вигідною для всіх фермерів. Що отримує сільгоспвиробник від участі в «ЛегкоПосівна»? Перш за все, це приємні умови кредитування. Наші банки-партнери надаватимуть фінансування за вигідними відсотковими ставками на придбання ЗЗР та насіння Syngenta, починаючи від 7% річних на гривневі та від 4% річних на валютні кредити. Відсутні будь-які додаткові комісії», — повідомила Хелен Феірлемб.

Кредити надаватимуться без першого внеску та додаткових комісій, а фермери матимуть гнучкий графік погашення позики, терміном до 12 місяців. Програма доступна виробникам, які планують отримати кредитування, починаючи від 1,5 млн грн. Максимальні суми кредитування досягають 30 млн грн залежно від банку-партнера.

Загалом уся процедура оформлення кредиту на суму до 8 млн грн від моменту подачі документів займає до дев’яти робочих днів. Якщо сума більша – то від двох до чотирьох тижнів.

У рамках програми «ЛегкоПосівна» «ОТП Банк» планує виділяти 2-8 млн грн. Серед базових вимог до позичальника — ведення профільної діяльності більше трьох сезонів, а останній звітний рік має бути прибутковим. Забезпеченням кредиту виступає запорука власника, аграрна розписка або майбутній врожай та застава техніки. Порукою власника без твердої застави може бути аграрна розписка або майбутній врожай.

Для участі у програмі сільгоспвиробникові потрібно подати заявку на кредитування до банку-партнера, пройти процедуру фінансово-економічного аналізу, після чого отримати погодження і встановлений кредитний ліміт у хоча б одному з банків-партнерів. Далі фермер надає банкові-партнеру рахунок на купівлю насіння Syngenta від офіційного дистриб’ютора, який співпрацює з компанією за програмою фінансування. Далі виробник отримує кредитний транш за пільговою кредитною ставкою і сплачує рахунок відповідному дистриб’юторові.

Програма буде діяти впродовж посівної 2018 року в усіх областях України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору