Ужгородка

Новини Закарпаття

Капуста подешевшала в два рази

За останні кілька днів ціни на білоголову капусту на гуртових ринках України впали до одного з найнижчих рівнів -1,2-1,5 грн/кг. Протягом тиждня овоч подешевшав на 20%, а в порівнянні з минулорічними цінами, зараз капуста в два рази дешевша. Про це повідомляє «Інфо-Шувар».

«Зниження ціни на капусту в листопаді відбувається досить часто, адже збирання врожаю в господарствах триває до кінця осені, а іноді ще і в грудні. В сезони, коли виробництво не є досить високим, ціни на продукцію починають зростати ближче до середини зими, напередодні Нового року або у січні. Цілком можливо, що в цьому сезоні ситуація на ринку буде розвиватись за подібним сценарієм, втім, впевнено спрогнозувати коли саме почнеться зростання ціни і наскільки суттєвим воно може бути досить важко», – коментує ситуацію експерт плодовоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Як пояснює експерт, більшість українських господарств не мають чіткого плану щодо реалізації врожаю, закладеного в сховища. Коли ситуація з попитом та цінами незрозуміла, фермери взагалі перестають продавати капусту. Перекупники починають завозити овоч за-кордону через що і відбуваються непередбачені коливання цін.

Хоча потреби в імпорті капусти чи інших овочів «борщового набору» в Україні немає, бо на складах достатньо запасів до кінця сезону. Тим не менше, весною можна очікувати традиційного зростання цін на овочі, зокрема на капусту.

«Протягом останніх 7 сезонів, з грудня по березень включно, капуста не подорожчала лише один раз — в сезоні 2011/2012 років. Але в інші роки зростання ціни було досить різним, від 7% до 200%. Минулий сезон також характеризувався своєю особливістю: перша хвиля зростання ціни була зафіксована в другій половині січня 2017 року, але вже на початку лютого ціни впали і лишались без змін майже до початку квітня, а потім раптово зросли одразу в 3 рази»,– розповіла експерт.

Зараз середня ціна на капусту в Україні є досить низькою, тому про імпорт поки що не йдеться. Так, на гуртовому ринку «Броніше» у Варшаві сьогодні капуста коштує 0,10-0,12 (EUR/кг), тобто в 2,5- 3 рази дорожче, ніж пропозиція на гуртових ринках України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору