Ужгородка

Новини Закарпаття

Розвиток промислового свинарства в Україні сповільнюється через АЧС

Останнім часом у галузі свинарства України спостерігалась тенденція до скорочення поголів’я в особистих селянських господарствах і зростання чисельності тварин на підприємствах. За підсумками 2018 року та першої половини 2019 року в країні фіксували приріст промислового поголів’я, утім спалахи африканської чуми свиней у серпні призвели до масового забою тисяч тварин і скорочення поголів’я на підприємствах на 2,7%.

“Якщо на початку серпня промислове поголів’я свиней в Україні становило 3,54 млн гол., то на початку осені цей показник понизився до 3,44 млн гол. «Найбільші втрати свинопоголів’я (понад 30% за місяць) відзначаються у Львівській області, де у середині серпня зафіксували найбільший спалах АЧС на промисловому комплексі в Україні та другий за масштабами втрат у Європі (після антирекорду в Румунії)”, – повідомили в Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

Варто зазначити, що, хоча за підсумками серпня промислове поголів’я було дещо чисельнішим, ніж у такий же період минулого року, загальна кількість свиней в країні скоротилась.

“Хоча кількість промислового поголів’я наразі перевищує торішній показник, “відрив” скоротився до 0,6% чи 21 тис. голів. Місяцем раніше відхилення сягало 100 тис. гол. чи 2,9%. З огляду на таку динаміку, а також поступове скорочення кількості свиней у присадибному секторі (-6,2% за рік), сукупна чисельність цих тварин в Україні скоротилася на 2,6% у порівнянні з початком осені 2018-го — до 6,3 млн голів”, – зазначають аналітики АСУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору