Ужгородка

Новини Закарпаття

СБУ вважає ВДЕ загрозою енергентичній безпеці України. Лист Баканова до ВР

Неконтрольоване зростання поновлюваних джерел енергії (ВДЕ) загрожує енергетичній безпеці країни. Про це йдеться в листі глави Служби безпеки України Івана Баканова до голови Верховної Ради Дмитру Разумкова.

За інформацією СБУ, за два останні роки “зелена” генерація в Україні зросла більш, ніж у шість разів – з 1.18 ГВт до 6,7 ГВт. Ще 553 МВт – домашні сонячні електростанції.

Частку ВДЕ у 2019 році в СБУ оцінили в 3,6%.

“Будівництво ВДЕ здійснюється виключно з позиції комерційної привабливості проектів без урахування реальних потреб ОЕС України у додаткових генеруючих потужностях, що може призвести до розбалансування енергосистеми і появи аварійних ситуацій”, – пише Баканов.

Він зазначив, що через зростання “зеленої” генерації в Україні скорочується виробництво більш дешевої електроенергії – гідроелектростанцій і АЕС, що може спровокувати зростання цін на енергію для споживачів.

Це фактор, на його думку, вже викликав дефіцит коштів на рахунках ДП “Гарантований покупець” в розмірі понад 2 млрд грн і збільшив фінансове навантаження на Енергоатом, Укргідроенерго і Укренерго.

У зв’язку з цим в СБУ пропонують наступні заходи:

  • прискорити запуск так званих “зелених” аукціонів;
  • дозволити Укренерго обмежувати виробництво сонячних і вітроелектростанцій без оплати за межі не відпущену електроенергію;
  • ввести і посилити відповідальність за створення виробниками ВДЕ небалансів;
  • заборонити Укренерго видавати технічні умови на підключення до енергосистеми об’єктів ВДЕ, які будуть перешкоджати виробництву діючої генерації;

Джерело: Ліга. Бізнес

Відзначимо, раніше екс-прем’єр-міністр України Олексій Гончарук назвав 4 найперспективніші галузі для інвестицій, серед яких, зокрема, було сільське господарство та енергетика.

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору