Ужгородка

Новини Закарпаття

Зростання цін на свинину в ЄС припинилося

Цього тижня котирування живця свиней у більшості країн Євросоюзу залишалися стабільними. Утім, з початку року в ЄС відбулося помітне подорожчання свинини – у вересні споживачі змушені платити на 40-50 центів за кілограм більше, ніж це було у січні.

Головним фактором, що впливає на ціни на європейському ринку є експорт до азійських країн, зокрема до Китаю, де активно поширюється африканська чума свиней.

Утім, у КНР наразі залучають на ринок м’ясо з державних резервів, також влада розглядає можливість зниження тарифів на американську свинину. Усе це призвело до стабілізації ситуації на ринку. Якщо США повернеться на ринок Китаю, у країн ЄС виникне додатковий конкурент, пропозиція свинини зросте і, можливо, ціни почнуть зменшуватись.

Цього тижня підвищення котирувань спостерігалось лише у Франції – наразі там ціна свиней забійних кондицій складає 1,90 євро за кілограм. Також на 4 центи (до 1,65 євро) зросли ціни у Великобританії. У решті країн котирування були відносно стабільними. У Нідерландах та Іспані ціни на свинину не змінюються уже протягом 5 тижнів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору