Ужгородка

Новини Закарпаття

Як подолати АЧС: пропозиції від Асоціації тваринників України

Через дефіцит м’яса на ринку Китаю, в країні подекуди свинину видають за картками. Очільниця Асоціації тваринників України (АТУ) Ірина Паламар вважає, що через поширення африканської чуми свиней, у випадку найгіршого сценарію, схожа ситуація може очікувати й вітчизняних споживачів. В організації наголосили на ключових напрямках, на які слід звернути увагу, щоб подолати АЧС.

“Проблема не зникала, вона набирає обертів. Зовсім нещодавно АЧС знищила величезне господарство із данськими інвестиціями, яке входить до ТОП-10 найбільших в Україні – “Галичина Захід”, із поголів’ям 100 тис. голів. Вважаю, що це – результат неефективної державної політики в напрямі боротьби з АЧС. Проблема біобезпеки набула загально національних масштабів, під загрозою опиняється продовольча безпека країни! Але політична воля для її вирішення – відсутня. Боротьба з АЧС повинна бути комплексною – має бути задіяна і поліція, і нацгвардія, і відновлена ветеринарна поліція”, – зазначає Ірина Паламар.

Також очільниця АТУ підтримує ідею зробити Держпродспоживслужбу самосійним, відокремленим органом, що підпорядковуватиметься безпосередньо Кабміну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору