Ужгородка

Новини Закарпаття

Штучне м’ясо, вирощене російськими вченими, скоро з’явиться в магазинах

У США та деяких європейських країнах вже кілька років створюють штучне клітинне м’ясо у лабораторіях. Утім про продаж цього продукту поки не йдеться, оскільки собівартість його виробництва надто висока. Цього року американські виробники заговорили про комерціалізацію лабораторного м’яса, вже почалася підготовка відповідного законодавства. Російські учені також повідомили про створення клітинного м’яса. Вивести цей продукт на ринок у РФ планують вже у 2023 році.

Над розробкою яловичини з кількох клітин м’язової тканини телят працював Очаківський комбінат харчових інгредієнтів (ОКХІ) спільно з Російським національним дослідницьким медичним університетом ім. М.І. Пирогова.

Шматочок м’яса вагою 20 грамів було створено упродовж трьох серій експериментів повного циклу. Він обійшовся дослідникам в 900 тис. рублів. Фахівці вважають, що якщо правовий статус продукту буде визначено, то вже до 2023 року клітинне м’ясо може з’явитися на поличках магазинів. За оцінками російських науковців, за п’ять років кілограм лабораторної яловичини для кінцевого покупця буде коштувати близько 800 рублів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору