Ужгородка

Новини Закарпаття

Відкриття ринку землі відновить справедливість – Олег Бахматюк

Відкриття ринку землі відновить справедливість у ситуації, коли українці фактично були позбавлені права власності на свою землю, вважає власник групи компаній «Укрлендфармінг» Олег Бахматюк.

Про перспективи відкриття ринку землі та про принципи, якими має керуватися держава для захисту прав громадян і розвитку агросектора економіки, Олег Бахматюк розповів у коментарі журналу «Фокус».

«Земельна реформа назріла давно. Українці фактично позбавлені права власності на свою землю, цю несправедливість держава повинна виправити. З іншого боку, агросектор як локомотив української економіки обмежений у можливостях для розвитку. Реформу слід було провести ще 10–12 років тому – і інвестиції, капіталізація в економіці зараз були б зовсім іншими. Всі ці роки ми чуємо аргумент: “Олігархи скуплять землю за безцінь”. Але завдання держави – дати можливість людям, охочим продати свою власність, свою землю, продати її дорого. Це можливо тільки в умовах відкритого, прозорого ринку землі», – вважає Олег Бахматюк.

Читайте:  Корпорації скуплять наші землі за фук – Тимошенко лякає українців ВІДЕО

Бізнесмен спростував міфи про те, що великий агробізнес скупить основні земельні площі. На його думку, будь-які зміни на цьому ринку – це ризики для бізнесу, але процес відкриття ринку землі неминучий.

«Ринок землі – це поштовх для розвитку не тільки агросектора, це поштовх для розвитку всієї економіки. Що стосується аргументу, що “олігархи все скуплять”: висока ринкова вартість землі не дозволить консолідувати великі земельні банки в одних руках. Скажемо чесно: великим гравцям будь-які зміни невигідні, це порушує статус-кво, певний баланс на ринку. Але я вважаю відкриття ринку землі необхідним, більш того – неминучим. Ми все одно будемо орендарями. Але ефективніше укладати довгострокові угоди з великими, а не з дрібними орендодавцями. При цьому я вважаю, що мінімальні обмеження для великих іноземних гравців повинні бути впроваджені», – наголосив бізнесмен.

До прикладу Олег Бахматюк назвав успішні моделі функціонування земельного ринку – польську, аргентинську, бразильську, зауваживши, що грамотний підхід до побудови ефективної моделі ринку землі передбачає чіткі правила гри для всіх учасників і захист їхніх інвестицій, врахування стратегічних державних інтересів і максимальну дерегуляцію ведення бізнесу.

Landlord раніше повідомляв про те, що, за словами Тараса Висоцького, мораторій на продаж землі зробив селян утричі біднішими.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору