Ужгородка

Новини Закарпаття

Чому українську землю не скуплять корпорації: три аргументи Тараса Висоцького

Критиків і опонентів у нового законопроекту про обіг земель в Україні вистачає, проте в Мінекономіки відстоюють тверду позицію відміни земельного мораторію. Щодо одного з найпоширеніших міфів про майбутнє скуповування українських угідь іноземцями свою точку зору висловив Тарас Висоцький.

Про це повідомляє Економічна правда.

Гучні дебати точилися 23 вересня в студії ICTV, де в програмі «Свобода слова» відомі політики та аграрні експерти обговорювали переваги і ризики скасування мораторію на продаж землі сільгосппризначення.

Зокрема лідерка Батьківщини Юлії Тимошенко, палко проголошувала, що «великі світові корпорації просто заберуть нашу землю за фук». Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький розвінчує цей міф за допомогою трьох аргументів.

1. Для великих компаній (як міжнародних, так і українських) становлять інтерес великі та цілісні площі землі. На сьогодні такі масиви в Україні перебувають лише в державній власності і в основному здаються в оренду окремими ділянками, середній розмір яких становить близько 80 га.

Отже, щоб сформувати великий масив землі, бізнесу доведеться «домовлятися одночасно з десятками пайовиків, які можуть у найнесподіваніший момент відмовитися від співпраці, утворивши “острівець незалежності” посеред єдиного масиву землі». Очевидно, що великі корпорації такими перемовинами не займатимуться.

2. Великі масиви придбати буде неможливо, оскільки законопроект про обіг земель передбачає обмеження щодо концентрації землі сільгосппризначення – 15% у межах області та 0,5% у межах країни для пов’язаних осіб (це стосується перебування землі не лише у власності, а й в оренді). Наразі обговорюється можливість ввести обмеження щодо площі в межах ОТГ.

3. Не відомо, чи захочуть власники землі її продавати. А ще в умовах невизначеності на етапі формування ринку компанії можуть не захотіти купувати землю: «виводити гроші з обігу та витрачати їх на викуп всієї орендованої землі компаніям не вигідно».

Тарас Висоцький вважає, що в Україні немає жодних причин для того, щоб відкладати запуск ринку землі.

Landlord раніше повідомляв про те, що Мінекономіки очікує, що у 2020 році після відкриття земельного ринку в Україні буде продано близько 5% земель сільгосппризначення. Усі кошти від продажу державних угідь підуть до бюджету місцевих громад.

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору