Прагнучи залучити додаткові кошти у свій розвиток, компанії користуються практикою ІРО – первинним публічним розміщенням своїх акцій на біржі. Скільки може заробити інвестор на придбанні таких акцій, розповідає керуючий активами «Фрідом Фінанс Україна» Юрій Бажинов.
ІРО (Initial Public Offering) – це первинне публічне розміщення акцій компанії на біржі, де їх може купити кожен охочий інвестор. За останні 5 років найбільшої популярності на фондовому ринку набули акції технологічних підприємств. Саме вони створили більшу частину капіталізації флагманського індексу S&P500, який станом на сьогодні оцінюється у $24,5 трлн.
Велика частина компаній, які розміщують акції на ІРО, — вихідці з сектору охорони здоров’я. Це пов’язано з тим, що вони зазвичай займаються дослідженнями потенційно нових, революційних препаратів і до тих пір, поки дослідження не дадуть свої плоди, компанії потребуватимуть постійного фінансування. Друге місце посідають компанії з технологічного сектора.
Практика ІРО в Україні
За перші шість місяців поточного року клієнти «Фрідом Фінанс Україна» взяли участь у 17 публічних розміщеннях. 6 із них увійшли до переліку найприбутковіших IPO компаній за перше півріччя.
Читайте: Що таке ІРО і як на ньому заробляє бізнес
Практика ІРО у світі
У першій половині 2019 року в США публічними стали 76 компаній. Майже половина з них, а саме 32, принесли інвесторам, які купили акції в андерайтера, тільки збитки. Лише 18 компаній принесли інвесторам прибуток понад 100%.
До п’ятірки лідерів ринку за здороженням вартості акцій входять:
- Beyond Meat, Inc. (+566,1%, ринок споживання),
- ShockWave Medical, Inc. (+196,4%, охорона здоров’я),
- Zoom Video Communications, Inc. (+177,2%, технології),
- Cortexyme, Inc. (+144,1%, охорона здоров’я),
- Turning Point Therapeutics, Inc. (+133,1%, охорона здоров’я).
Landlord раніше публікував інтерв’ю з Юрієм Бажиновим, в якому керуючий активами компанії «Фрідом Фінанс Україна» розповів про особливості світу інвестування для бізнесу.
Джерело: Landlord