Ужгородка

Новини Закарпаття

Чому Китай не їде дивитися американські ферми

Минулої п’ятниці Китай без жодних пояснень скасував візит своєї делегації до США, під час якого китайські чиновники мали відвідати американські сільгоспугіддя. Ця новина зумовила різке падіння ринків до «червоної позначки». Як реагує на ситуацію Білий дім і які пояснення він висуває?

Про це повідомляє Reuters.

Дональд Трамп, виступаючи разом із міністром фінансів США Стівеном Мнучіним, розпитував його про причини рішення китайських чиновників відкласти поїздку, заплановану для зустрічі з американськими фермерами в штатах Монтана та Небраска.

Невдоволення Трампа

Стівен Мнучін заявив, що поїздка затримана на прохання адміністрації, щоб уникнути плутанини в переговорах. «Чому це було наше прохання, просто з цікавості?», – запитав Трамп. Мнучін знову пояснив, що американська сторона «не хотіла плутанини навколо торговельних питань».

Тоді Трамп втрутився: «Так, але я хочу, щоб вони купували сільськогосподарську продукцію», поставивши під сумнів правильність рішення про затримку візиту китайської делегації до США. Президент додав, що Китай «взяв на себе зобов’язання купувати багато сільгосппродукції», і США повинні поставляти її якомога швидше.

Вплив скасування візиту на ринок

Зрушення в напрямку досягнення торговельної угоди відбулися після того, як чиказькі торговці зерном повідомили, що китайські імпортери придбали близько 10 човнових вантажів американської сої (близько 600 тис. т) для доставки з портів Тихоокеанського північного заходу в період із жовтня до грудня. Новини про угоду зумовили підняття ф’ючерсних цін на сою.

Скасування запланованої поїздки китайської делегації призвело до тяжких наслідків після завершення двох днів торговельних переговорів між США та Китаєм минулого тижня. Джерела, знайомі з переговорами, сказали, що не було зроблено нових суттєвих пропозицій, але і американська, і китайська сторони заявили, що переговори були продуктивними, і що зустрічі на рівні міністрів країн відбудуться на початку жовтня.

Чи поїдуть китайці до фермерів США

Мнучін підкреслює, що китайські закупівлі сільгосппродукції США були «хорошою новиною» і заперечує будь-яке значення затримки візиту китайських чиновників до американських фермерських регіонів, наголошуючи, що візит не скасовано, а відкладено.

«Це знак доброго жесту, що вони знову за столом, купуючи сільгосппродукцію, – сказав Стівен Мнучін. – Ми щойно вирішили, що термін поїздки не був ідеальним, тому візит буде перенесено на період після наших торгових зустрічей».

Також Мнучін заявив, що торговельні переговори за участю з віце-прем’єр-міністра Китаю Лю Він та торгового представника США Роберта Лайттайзера планується відновити через два тижні.

Landlord раніше повідомляв про те, що на цьому тижні китайські чиновники мали відвідати американські сільськогосподарські угіддя, намагаючись встановити доброзичливість під час торговельних переговорів.

Джерело: Landlord

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору