Ужгородка

Новини Закарпаття

В Україні збільшили виробництво молока екстра-ґатунку до 15%

Наразі в Україні не відбувається суттєвого зменшення виробництва молока та молочної продукції. За результатами січня-жовтня 2017 року ці обсяги становили майже 9 млн тонн. Тож, за результатами року Мінагрополітики очікує виробництво молока на рівні 10 387 тис. тонн. У 2018 році можливе незначне зниження виробництва молока до 10 100 тис. тонн при одночасному збільшенні у структурі виробництва молока від сільськогосподарських підприємств, повідомляють в Мінагрополітики.

«За результатами січня-жовтня 2017 року, виробництво молока зменшилось на 1% у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Проте якщо у господарствах населення його почали виготовляти на 1,7% менше, то у сільгосппідприємствах навпаки цей показник збільшився на 1,8%. Приємно відзначити, що помітно збільшилась частка молока екстрагатунку до 15% або 318 тис. тонн, виготовленого у сільськогосподарських підприємствах, зараз вона складає 60,5%, а в господарствах населення – 29,6%», – зазначає заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Експорт українських молокопродуктів до інших країн за цей період склав 112,3 тис тонн. Так, Україна суттєво збільшила експорт масла – в 3,5 рази, до $69 млн.

Окрім масла, українські компанії в поточному році активно експортували сири та молочні сироватки. Основними покупцями українських молочних продуктів все ще залишаються країни СНД, але цьогоріч активізувались поставки до країн Азії та Європейського Союзу.

«Наразі майже повністю вичерпано тарифні квоти ЄС на вершкове масло та молочні пасти, а також на 34,5% вичерпано квоту на сухе молоко. Цього року наші експортери вперше почали використовувати квоту на молоко та вершки, станом на кінець жовтня квота була заповнена на 3,8%», – говорить Ольга Трофімцева.

В майбутньому вітчизняні виробники планують експортувати українське молоко до таких країн як: Єгипет, Китай, Ліван, Корея та інші.

До речі, експорт молочної продукції за 9 місяців 2017 року в порівнянні з 2016 роком зріс. За підсумками року, експерти прогнозують, що експорт молочної продукції складе приблизно $ 450-500 мільйонів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору