Ужгородка

Новини Закарпаття

Як в ДП «Зернятко» захищають від хвороб сою та соняшник

В ексклюзивному інтерв’ю Landlord керівник ДП «Зернятко» (Чернігівська обл) Сергій В’ялий розповів про результати успішного застосування інноваційних фунгіцидів «Сингента»

Пан Сергій вже на початку створення нової агрокомпанії орієнтувався винятково на сучасні технології. Це дало змогу вивести ДП «Зернятко» в регіональні лідери за усіма показниками. При цьому господарству доводиться працювати останніми роками за умов жорсткого дефіциту вологи. Так, минулого року випало всього лише 170 мм опадів. В такому разі особливої актуальності набуває захист посівів від стресових факторів, першою чергою – захворювань рослин.

В сівозміні у нас перебуває шість культур і ми її чітко дотримуємося. Водночас в регіоні соняшником щороку засівається 25-30% площ. Це спричиняє поширення різноманітних хвороб соняшнику, – наголошує Сергій В’ялий.

В сівозміні ДП «Зернятко» присутня також соя, яка має цілу низку спільних хвороб із соняшником. Тому для захисту цих культур в господарстві використовують винятково оригінальні якісні препарати. Це Амістар Екстра та з минулого року – новий фунгіцид «Сингента» Амістар Голд: 125 г/л Азоксистробін+125 г/л Дифеноконазол.

Препарат зареєстровано для застосування на соняшнику, сої та цукрових буряках. Амістар Голд відмінно справляється із усіма видами стеблових та кошикових гнилей, особливо із такими поширеними загрозами як біла гниль, сіра гниль тощо, – розповідає регіональний представник компанії «Сингента», Григорій Коваленко.

Читайте: Сергій В’ялий: від науки до бізнесу і прагнення мати власну справу

Григорій Коваленко знайомий із ДП «Зернятко» із самого його заснування, і наголошує на передових підходах цієї агрокомпанії до впровадження інноваційних технологій.

Амістар Голд  минулого року ми протестували на посівах сої. Мали проблеми із несправжньою борошнистою росою, а також зіштовхнулися із тим, що на сої активно розвивається склеротиніоз стебла. Препарат дав змогу цілковито захистити рослини, зупинивши розвиток захворювань. Дифеконазол спрацював проти склеротиніозу на відмінно. Цього року будемо вносити Амістар Голд і на сої, і на соняшнику, оскільки бачимо реальний результат, в тому числі і в плані прибавки врожайності цих культур, – стверджує головний агроном ДП «Зернятко» Олексій Попелуха

За його словами використання препаратів «Сингента» дає змогу скомпонувати цілісну технологію захисту посівів.

Амістар Голд  ідеально комбінується в баковій суміші із ще одним високоефективним препаратом «Сингента» – інсектицидом Енжіо. Ми вносили це поєднання препаратів минулого року на сої в фазі 5-6 трійчастих листків, бо мали проблеми із гусінню. На посівах соняшнику плануємо давати Амістар Голд у перше внесення, – наголошує головний агроном ДП «Зернятко».

Наші співрозмовники відзначили також ефективність інших препаратів «Сингента», зокрема, при захисті озимої пшениці. Це інноваційні фунгіциди Тілт Турбо та Елатус Ріа, котрі на відмінно впоралися зі своїми завданнями.

Читайте повну версію

Джерело: Landlord

uzhik

uzhik

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Нагору